1. Avaleht
  2. Toitumine
  3. 5 lihtsat viisi tervisliku elustiiliga alustamiseks
5 lihtsat viisi tervisliku elustiiliga alustamiseks

5 lihtsat viisi tervisliku elustiiliga alustamiseks

5 lihtsat viisi tervisliku elustiiliga alustamiseks

Kas juba mõte tervislikust elustiilist ja toitumisest tekitab Sinus stressi? Siin on Sulle viis lihtsat nõuannet, mis ei vaja liialt ettevalmistust ja ülemõtlemist. Kuidas tõsta energiataset ja immuunsust, vähendada stressi, parandada und ja lõdvestuda? Kui teed õigeid valikuid, siis see ongi esimeseks sammuks tervisliku eluviisi poole. Alusta nendest lihtsatest väikestest muudatustest!

1. Nõuanne: energiataseme tõstmine.

Kas oled tundnud, et vajad kohvi ärkamiseks ja energia tõstmiseks peale lõunat, kuna tunned end unisena? Proovi hommikuse kohvi asemel valge tee joomist, mis on vähe töödeldud, sisaldab antioksüdante ja aitab kehal haigusi ennetada. Päevas tassi tee vahetamine kohvi vastu on samm kohvi tarbimise vähendamise suunas.

2. Nõuanne: immuunsuse tugevdamine.

Kui meie immuunsüsteem on on nõrk, siis keha kasutab liigselt energiat selle ülalpidamiseks ja Sinu kaitsmiseks. Proovi Indiast pärit immuunsust tugevdavat loodustoodet Chyawanprash – see on unikaalne džemm, mis ühendab endas üle 40 ravimtaime ekstrakti, tagades organismile igapäevaselt piisava hulga vitamiine. Kui sellise suure riigi rahvas on kasutanud seda hea tervise säilitamise eesmärgil juba üle tuhandete aastate, siis miks mitte ka ise seda proovida. Nagu ka vitamiinide toime ei avaldu kohe, siis peaksid toodet kasutama vähemalt kolm kuud järjest, et tunda selle tervist parandavat mõju. Saadaval tervisepoodides ja internetis.

3. Nõuanne: vedeliku tasakaal kehas.

Söö vedelikurikkaid toiduaineid, et vähendada vedelikupuudust kehas. Reaalsus on see, et me ei jõua tihtipeale juua päeva jooksul vajalikku 1,5-2l vett, seega peaksid saama vedelikku ka toidust mida sööd. Vedelikurikkad on juurviljad (näiteks suvikõrvits, paprika, selleris 96% vett) puuviljad (näiteks melon, pirn, tsitruselised), marjad (näiteks maasikad).

4. Nõuanne: rasvade tasakaal kehas.

Söö häid rasvhappeid – kontrolli, millist tüüpi rasvasid Sinu menüü sisaldab. Kui Sinu menüüs on liialt küllastatud ja transrasvu, siis kehal kulub energiat, et neid rasvu seedida ja nendega hakkama saada. Praadimisel kasuta külmpressitud kookosrasva, palmi- ja palmiseemneõli, kuna nende rasvade kasulikud omadused säilivad ka kõrgetel kuumustel. Kuigi need on küllastatud rasvad, suudab meie maks need lagundada. Need rasvad toetavad ka ajutööd, nii, et aju ei nõua väsimuse korral suhkurt. Kui Sulle meeldib kookose maitse, siis proovi lisada hommikusele pudrule 1tl kookosrasva. Leia need kasulikud rasvad tervisepoodidest.

5. Nõuanne: väldi lihtsüsivesikuid!

Lihtsüsivesikud on meie organismis kiiresti imenduvad, mis tähendab seda, et nende tarbimine tekitab täiskõhutunde lühikeseks ajaks, mistõttu sööd suurema tõenäosusega hiljem rohkem. Lihtsüsivesikud on näiteks: valge ja pruun suhkur (moosis, kookides, küpsistes, kommides, alkoholis, ketšupis), nisujahu (ja kõik nisujahu sisaldavad tooted), valge riis.

Liitsüsivesikud seevastu imenduvad meie organismis aeglasemalt ning annavad seega energiat kauem (ei tõsta veresuhkru taset järsult kõrgele). Nendes on toitained ja vitamiinid säilinud, seega saab keha peale hea energia sealt ka kasulikke aineid. Liitsüsivesikud on näiteks: täisteratooted (pruun riis, täistera pasta, hirss, oder, tatar, tangud), amaranth, quinoa, köögi- ja kaunviljad.

Seega suurem osa päevast söödavatest süsivesikutest peaksid olema liitsüsivesikud!

Allikas: Rimi terviseblogi

Head Uudised GoodNews