Avaleht Tervis VIDEO! HOOANDJA KUTSUB TOETAMA! Pilatese meister Britt Kalbus ootab tuge hädasolijate abistamisel
VIDEO! HOOANDJA KUTSUB TOETAMA! Pilatese meister Britt Kalbus ootab tuge hädasolijate abistamisel

VIDEO! HOOANDJA KUTSUB TOETAMA! Pilatese meister Britt Kalbus ootab tuge hädasolijate abistamisel

PilatesPilatese meister ja „True Pilates Estonia“ stuudio looja Britt Kalbus, kes on siiani oma heategevusprojekte enamuses ise finantseerinud, on pöördunud heade ideede ühisrahastamiplatvormi Hooandja ja iga individuaalse hooandja poole palvega anda hoogu stuudiole uue Pilatese masinapargi soetamiseks. Pilatese grupitunnimasinad on hädavajalikud abivahendid, mis võimaldavad temal ja stuudiol täita üht selle olulist eesmärki – aidata neid, kes seda ise ei suuda. Need võimaldavad stuudiol pakkuda tasuta või soodustingimustel eratunde nii noorsportlastele kui ka liikumispuudega inimestele. Uute masinate soetamine vähendab ühe Pilatese tunni maksumust ligi 3 korda, mis omakorda võimaldab aidata senisest suuremat hulka abivajajaid. Vajalik investeering on suur, aga iga väiksemgi panus aitab Britt Kalbuse sõnul jõuda suurema hulga abivajajateni ja muuta seeläbi maailma paremaks kohaks meie kõigi jaoks.

Traumade ennetus ja leevendamine

Pilates on Joseph H. Pilatese poolt loodud tervisetehnika, millel on lugematul hulgal kasutegureid ja mille praktiseerimine võimaldab parandada iga inimese elukvaliteeti. Pilatese tehnika võimaldab saavutada märkimisväärselt paremaid tulemusi nii tipp- kui ka harrastusspordis, parandada oluliselt liikumispuuetega inimeste elukvaliteeti, leevendada erinevaid haigusi või lihtsalt tugevdada oma füüsilist vormi.

“Oma stuudio loomine on olnud minu suur unistus, mis on tänaseks täide läinud. Minu stuudio on loodud suure armastusega ja kantud selgest visioonist ja sügavast missioonitundest,” räägib Britt Kalbus. “Võtmekomponent selles visioonis on aidata neid, kes seda kõige rohkem vajavad ja kes ühel või teisel põhjusel end ise aidata ei suuda – see on see, mis mind innustab ja hinge helisema paneb. Ennekõike pean abivajajatena siinkohal silmas liikumispuudega inimesi, kelle elu võib Pilatese toel omandada sootuks uue sisu ja kvaliteedi; kuid ka lootustandvaid noorsportlasi, kelle Pilates kui oluline tugitreening lausa hädavajalik on.”

Ka taastusravis on Pilatesel oluline koht – Pilates võimaldab traumade tagajärgi leevendada või need sootuks kaotada. “Olen abivajajaid alati jõudumööda aidanud ja kavatsen seda kindlasti ka edaspidi teha. Muuhulgas olen tänagi mitme noorsportlase õpetajaks ja juhendajaks, olen üheks üle-eestilise raske puudega laste emade toetusprogrammi vedajaks. Sageli on sellised emad oma mures üksi, tahan neile pakkuda tuge ja lootust. Juhendan ja aitan jõudumööda liikumispuuetega inimesi,” selgitab algatuse eestvedaja.

Oodatud on igasugune hooandmine

“Olen tänulik igale hooandjale, kelle märgin ära meie kodulehel ja annan toreda „True Pilates Estonia“ poekoti, mis jääb tehtud heategu pikaks ajaks meenutama,” ütleb Britt Kalmus. Lisaks tahab ta pakkuda igale heale inimesele võimalust teha ka ise tutvust selle imelise tervisetehnikaga – igaüks, kes toetab “True Pilates Estonia” stuudio uue masinapargi soetamist vähemalt 35 euroga, on oodatud tasuta osalema ühes grupitunnis. Suurema toetuse teinud hooandja kutsutakse tasuta eratundi.

“Usun, et meie kõigi tulevik sõltub tervisest – minul on unikaalne võimalus paljude tervis ja elukvaliteet paremaks muuta. Kui see lugu tundub Sulle inspireerivana ja paneb Sinu hinge sarnaselt minu omaga helisema, anna minu stuudio projektile hoogu.” on algataja lootusrikas ja selgitab ka tausta:

“Minu stuudio kannab nime „True Pilates Estonia“ seetõttu, et ainsa meistri ja õpetajana Eestis ja Põhjamaades olen ma õppinud ja treeninud selle geniaalse tervisetehnika vahetu looja Joseph H. Pilatese õpilaste käe all. Tänaseks päevaks on minu õpingud kestnud üle 12 aastat, kuid olenemata pikast staažist pühendan endiselt märkimisväärse osa oma ajast enda oskuste ja teadmiste edasiarendamisele. Usun, et alati on võimalik areneda ja saada paremaks.”

VAATA VIDEOT!

Kommentaarid