Avaleht Tervis 18-aastane Christin: noorus on elamiseks, mitte pohmelli ravimiseks
18-aastane Christin: noorus on elamiseks, mitte pohmelli ravimiseks

18-aastane Christin: noorus on elamiseks, mitte pohmelli ravimiseks

Rimi tervisekampaania 3Rimi viib koos aktiivsete ja sportlike noortega läbi tervisekampaania, mille eesmärk on ärgitada noori alkoholist ja sigarettidest hoiduma.

Juulis kutsusid noored jalgpallurid Tiina Trutsi, Frank Liivak ja Mattias Käit poisse ja tüdrukuid üles jagama oma lugusid sellest, kuidas nad oma veendumustele kindlaks jäävad ning eakaaslaste pakutud alkoholile ja tubakale EI-ütlevad. „Meile saabunud lugude põhjal võib öelda, et noored, kes tegelevad tõsisemalt mõne spordiala või hobiga, alkoholist ja sigarettidest ei hooli. Oli julgustav lugeda, et paljud noored jäävad oma seisukohtadele kindlaks ega allu eakaaslaste survele,“ kommenteeris Rimi turundus- ja kommunikatsioonijuht Andrija Lilleoja.

minulugu_preview-page-003Lilleoja sõnul on oluline noorte sõltuvusainete tarbimisele tähelepanu pöörata ning aina enam leviva probleemiga tegelda. „Rimi jaoks on noorte tervis oluline. Kauplus on üks kohtadest, kus nii alkohol kui ka sigaretid noortele silma jäävad ja seepärast on tähtis teha ennetustööd ka poekeskkonnas,“ sõnas Lilleoja. „Meile saadetud lood andsid häid ideid, kuidas noortega sellest teemast rääkida. Näiteks 18-aastane ratsa- ja autospordihuviline Christin arvas, et noorus on elamiseks, mitte suitsetamiseks ja pohmelli ravimiseks. Motokrossiga tegelev 15-aastane Siim aga leidis, et ta ei soovi oma tervist rikkuda ning soovitas ka teistel oma tervisega mängimine lõpetada. 18-aastane Keidi aga loobub pidudel alkoholist, sest see nullib tehtud treeningud,“ tutvustas Lilleoja noorte saadetud seisukohti.

minulugu_preview-page-001Parimad Rimile saabunud lood ja põhjendused avaldatakse kauplustes ja sotsiaalmeedias, et innustada ka teisi noori alkoholist ja tubakast hoiduma. Aktsiooni toetavad ka noored jalgpallurid Tiina Trutsi, Frank Liivak ja Mattias Käit, kelle lood, kuidas öelda sõprade pakutud alkoholile ja tubakale EI, kõlavad kaupluste siseraadios. Lisaks noorte lugudele lisab Rimi oma kaupluste alkoholiosakonna sissepääsude juurde sildid sõnumiga „liigne alkohol pole tervislik“.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga