Avaleht Toitumine 85% noortest toetab ühe taimse koolilõuna pakkumist nädalas
85% noortest toetab ühe taimse koolilõuna pakkumist nädalas

85% noortest toetab ühe taimse koolilõuna pakkumist nädalas

Taimse Teisipäeva tellitud Kantar Emori uuringust selgus, et 85% Eesti noortest toetab ühe taimse koolilõuna pakkumist nädalas. Uuring viidi läbi märtsis.

“Viimastel aastatel on eriti teravalt üles kerkinud murekoht, et ainult iga 50. inimene sööb viis peotäit puu- ja köögivilju päevas, samal ajal kui pea kõik meist söövad lausa kolm korda rohkem liha, kui toitumissoovitused ette näevad,” tõdeb Taimse Teisipäeva avaliku sektori koostöö juht Karin Kanamäe.

Tervislikud toitumisharjumused saavad alguse juba noores eas. Seetõttu on oluline nii lasteaialaste, kooliõpilaste kui ka tudengite maitsemeeli köögiviljarohkete toitudega harjutada. Ilma puu- ja köögiviljade osakaalu suurendamiseta ning lihatarbimise vähendamiseta pole võimalik oma toidulauda tasakaalu saada.

Teadusuuringud näitavad, et liigne lihatarbimine tõstab erinevate tervisehädade riski. Lihatarbimise vähendamine ja ühel päeval nädalas taimse toidu eelistamine on vajalik ja jõukohane samm, mida igaüks saab kohe enda tervise edendamiseks teha.