Avaleht Tervis 9 märki sellest, et peaksid olema aktiivsem
9 märki sellest, et peaksid olema aktiivsem

9 märki sellest, et peaksid olema aktiivsem

9 märki sellest, et peaksid olema aktiivsemMe kõik teame, et on hea olla aktiivne. Kuid mõnikord pole regulaarseks füüsiliseks tegevuseks lihtsalt aega, kuna meil on iga päev hulgaliselt kohustusi. Kuidas ära tunda, et sinu passiivne elustiil hakkab sinu tervist ohtu seadma? Siin on 9 märki, mis annavad tunnistust sellest, et peaksid oma elus aktiivsem olema – kui paljusid neist oled enda puhul märganud?

Märk nr. 1: Vähenenud söögiisu

On hea, kui sul pole liiga suur isu, kuidvähenenud söögiisu võib olla ka märk terviseprobleemidest. Kui sa piisavalt ei söö, et saa sinu keha kõiki vajalikke toitaineid, mida ta korralikuks tööks vajab, nii et peaksid kindlasti midagi ette võtma. Regulaarne trenn võib sinu isu reguleerida – kindlasti tuleb sul isu pärast õues jooksmas käimist või intensiivset treeningsessiooni jõusaalis või kodus.

Märk nr. 2: Pidev väsimus

See võib kõlada veidralt, kuid pideva väsimuse põhjuseks võib kindlasti olla vähene liikumine. Ehk arvad, et väsimus on liigse aktiivsuse tagajärg – ning mõnikord on see tõesti nii, kuid tihtipeale on selle põhjuseks siiski füüsilise aktiivsuse puudumine. Regulaarne treening võib keha taas liikuma panna ning anda sulle energiat, mis aitab sul igapäevase elu väljakutsetele vastu astuda.

Märk nr. 3: Lihasvalu

Kui sinu keha pärast mõõdukalt aktiivset tegevust (näiteks raskete poekottide tassimine, mäest üles ronimine või lihtsalt treppidest kõndimine) järgmisel päeval alati valutab, on see märk sellest, et oled vormist väljas ning pead oma igapäevases elus kindlasti rohkem füüsiliselt aktiivne olema. Regulaarne liikumine tugevdab sinu keha ning muudab sind vastupidavamaks, muutes igapäevased ülesanded vähem koormavaks.

Märk nr. 4: Halb rüht

Halb rüht on tõsine tervisehäda, sest see võib ühel päeval põhjustada sinu elus palju valu ja probleeme. Lisaks on see tihti põhjustatud vähesest liikumisest, kuna lihased, mis keha sirgelt hoiavad, ei ole piisavalt tugevad. Lahendus on lihtne: hakka võimalikult ruttu trenni tegema ning keskendu jala-, selja- ja õlalihastele.

Märk nr. 5: Kehamassi suurenemine

See on muidugi ilmselge, kuid sa ei usuks, kuivõrd vähe tähelepanu pööravad inimesed oma üha kasvavale kehakaalule. Liigsed kilod ei teki üleöö – see on siiski üpriski pikk protsess. Kui märkad, et oled viimase aasta jooksul kaalus juurde võtnud, on kindlasti aeg taaskord aktiivselt elama hakata!

Märk nr. 6: Ebastabiilne veresuhkru tase

Probleemid veresuhkruga võivad mõnikord tähendada tõsiseid terviseprobleeme, kuid mõnikord on see lihtsalt märk väga mitteaktiivsest eluviisist. Kuidas nii? Sest regulaarne füüsiline tegevus vähendab glükogeeni taset lihastes, võimaldades kehal insuliini suhtes tundlikumaks muutuda. Liikumise puudumine tähendab tundlikkuse puudumist ning probleemid ebaühtlase veresuhkru tasemega on kerged ilmnema.

Märk nr. 7: Kõrge stressi tase

Aeg-ajalt ilmuva väikse stressitaseme vältimine on moodsa elu juures pea võimatu, kuid kui tunned end pidevalt väga stressis olevat, võib see olla põhjustatud sinu liikumatust eluviisist.Füüsiline aktiivsus vabastab kehas endorfiinid, mis muudavad su õnnelikuks, lõõgastunuks ning stressivabaks. Mida sa ootad – leia endale sobiv sportlik tegevus ning paranda oma elukvaliteeti!

Märk nr. 8: Pulsi aeglane taastumine

Heas füüsilises vormis olevad inimesed teavad, et nende pulss reageerib füüsilise aktiivsuse tasemele kiiresti. Võid teha lihtsa testi – sprindi sada meetrit ning seejärel mõõda, kui kaua aega läheb, et sinu pulss taas normaliseeruks. Kui sinu süda veel pärast paari minutit kiiresti lööb, on see kindel märk sellest, et oled kehvas vormis ning peaksid oma elustiili aktiivsemaks muutma.

Märk nr. 9: Higi puudumine

Sa võid arvata, et on hea, kui sa pärast intensiivset füüsilist tegevust (või selle ajal) iga kord ei higista, kuid see pole alati nii. Mida paremas vormis keha, seda parem on selle jahutussüsteem, mistõttu hakkab see pärast füüsiliselt nõudliku tegevuse algust peagi higistama ning oma temperatuuri reguleerima.

Allikas: Dormeo.ee

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga