Avaleht Tervis AASTA SÄRAVAD TÄHED I Regionaalhaigla tähistab õdedepäeva veebikonverentsiga ja tunnustusüritusega
AASTA SÄRAVAD TÄHED I Regionaalhaigla tähistab õdedepäeva veebikonverentsiga ja tunnustusüritusega

AASTA SÄRAVAD TÄHED I Regionaalhaigla tähistab õdedepäeva veebikonverentsiga ja tunnustusüritusega

12. mail on rahvusvaheline õdedepäev, mida Regionaalhaiglas tähistatakse tänavu virtuaalse õendusvaldkonna teadus- ja arenduskonverentsiga ning piduliku tunnustusüritusega.

„Piirangutest tingituna tähistame õdedepäeva sarnaselt möödunud aastaga virtuaalselt ka tänavu – otseülekanded stuudiotest võimaldavad nii konverentsi kui ka piduliku tunnustusüritusega liituda kõigil haigla töötajatel,“ ütles Regionaalhaigla õendusdirektor Katre Zirel.

Päeva tähistamine algab kella 10-14 toimuva konverentsiga, kus Regionaalhaigla tervise-, sotsiaal- ja loodusteaduse magistrandid tutvustavad uurimistöid ja arendusprojekte. Õhtul kell 19 jätkub tähistamine virtuaalse  tunnustusüritusega. Veebipeol kuulutatakse välja aasta säravad tähed: aasta õendus- ja hooldusöötaja ning tulevikutäht.

„2020. aasta on olnud raske – meid on vähe, meie töökoormus on suur, me teeme ületunde ja oleme väsinud. Pandeemia tõi kõik need probleemid veelgi valusamalt esile, kuid uskuge – õe ja hooldaja tööl on enneolematu väärtus!“ ütles Katre Zirel, lisades: „Olete olnud vaprad ja väsimatud – nüüd on aeg jagada tunnustusi ja tähistada!“

Regionaalhaigla grupis töötab kokku enam kui 2500 õendus- ja hooldustöötajat, mis moodustab kokku pea poole kogu haigla personalist.