Avaleht Tervis AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub saarlasi doonoripäevadele
AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub saarlasi doonoripäevadele

AITA PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub saarlasi doonoripäevadele

Doonorid ja Sõbrad3Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus läheb taas Saaremaale ning ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 8. veebruaril kell 13-18 ja 9. veebruaril kell 9.30-14 Kuressaare Kultuurikeskuses (Tallinna 6) toimuvale doonoripäevale.

10. veebruaril minnakse Orissaarde ning oodatakse doonoreid kell 10-14 Orissaare Kultuurimajas (Kuivastu mnt 37).

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp juhib tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus olnud kõigi veregruppide reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Saaremaal enne jõule 16. ja 17. detsembril ning siis külastas Kuressaare kahte doonoripäeva kogunisti 246 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 214 doonoril ning kokku saime üle 110 liitri hinnalist nestet. Orissaares käisime viimati mullu hingedekuu alguses, külastusi oli 52 ja annetusi 47, kokku saime üle 20 liitri hinnalist verd. „Täname südamest kõiki suure südamega saarlasi, kes on alati meie verevarusid jõudsalt täiendanud. Oleme kindlad, et ka selle aasta esimesel väljasõidul Saaremaale külastab meid palju saarlastest doonoreid, et anda hindamatu panus abivajajate päästmisele.“ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga