Avaleht Tervis Arstitudengid väldivad grippi haigestumist vaktsineerimisega
Arstitudengid väldivad grippi haigestumist vaktsineerimisega

Arstitudengid väldivad grippi haigestumist vaktsineerimisega

1028452_61302173Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi nakkuskabineti ja ravimifirmaga vaktsineerib sel nädalal gripi vastu 196 arstitudengit.

Korraldusmeeskonna liige Teesi sepp põhjendas, et otsus korraldada suuremahuline vaktsineerimiskampaania sündis soovist kaitsta patsiente ning tõsta vaktsiini nähtavust Eestis. “Nagu arstidki liiguvad ka arstitudengid palju ringi haiglates. Seega pole gripivastane vaktsineerimine oluline mitte ainult enda vaid ka nende patsientide kaitseks, kellega kokku puutume,” selgitas Sepp. Ent lisaks patsiendi kaitsele rõhutas ta ka soovi tõsta ühiskonna teadlikkust gripivaktsiinist ja selle olulisusest.

“Eestis haigestub iga aasta kümneid tuhandeid inimesi grippi. Sellises olukorras valmistab muret, et meil on selle haiguse vastu vaktsineerimine üks Euroopa madalamaid. Soovime oma tegevusega näidata, et selline vaktsiin on olemas ning temast on tõepoolest kasu,” sõnas Sepp. Ta lisas, et loodab kampaania järel näha tõusu gripivastases vaktsineerimises nii meditsiiniringkondades kui ka ülejäänud ühiskonnas.

Kampaania koostööpartneri Tartu Ülikooli Kliinikumi nakkushaiguste osakonna juhataja Matti Maimetsa sõnul on tulevaste arstide vaktsineerimine mõistlik. “Tark arst vaktsineerib ennast selleks, et mitte nakatada oma patsiente. Tudengitest saavad targad arstid,” kommenteeris ettevõtmist Maimets.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga