Avaleht Tervis DoonoriFoorumis on verd loovutanud ligi 20 000 inimest
DoonoriFoorumis on verd loovutanud ligi 20 000 inimest

DoonoriFoorumis on verd loovutanud ligi 20 000 inimest

DoonoriFoorumis on verd loovutanud ligi 20 000 inimestPõhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) verekeskuse DoonoriFoorum tähistab 14. veebruaril viiendat sünnipäeva.

Viie aasta jooksul on Tallinna kesklinnas asuvat DoonoriFoorumit külastanud ligi 20 000 doonorit, kes on teinud kokku veidi vähem kui 47 000 vereloovutust. Esimest korda elus on seal verd loovutanud pea 6000 inimest.

„Doonorid on DoonoriFoorumi vereloovutuskohana täielikult omaks võtnud ja näeme tagasisidest, et siia tullakse väga meelsasti,“ sõnas PERHi verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Verekeskus kutsub kõiki inimesi käesoleval sõbra- ja sünnipäeva nädalal ka verd loovutama. DoonoriFoorum (Narva mnt 5, Foorumi 4. korrus) on esmaspäevast neljapäevani avatud kell 11-19 ning reedel kell 9-14. Verekeskus (Ädala 2) on avatud esmaspäeval ja reedel kell 8-16 ning teisipäevast neljapäevani kell 11-19.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

Rohkem infot ja hetke verevarusid näeb veebiaadressil www.verekeskus.ee

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga