Avaleht Toitumine Eesti elanikud armastavad eksootilisi mereande
Eesti elanikud armastavad eksootilisi mereande

Eesti elanikud armastavad eksootilisi mereande

Kalalett Maxima kaupluses Foto: Maxima Eesti
Kalalett Maxima kaupluses
Foto: Maxima Eesti

Tänavu novembris on Maxima kalaturu müügihitiks saanud vaieldamatult merikurat, mida on müüdud juba üle 1100 kilogrammi.

Armastust mereandide vastu näitab seegi, et selle aasta novembris on müüdud mereande juba 42% enam, kui eelmisel aastal samal ajal. “Traditsiooniliste valgete kalade nagu tuur, tursk ja lest kõrval tõusis müügihitiks merikurat, mida juba esimese nädala jooksul müüdi üle 1100 kilogrammi,“ teatas Maxima Eesti ostudirektor Kristina Mustonen.

Teistest mereandidest hakkasid eestimaalased enim ostma molluskeid ja kalmaare. “Näiteks nüüdseks on ostetud juba 500 kilogrammi elusaid sinikarpe ning ligi 300 kilogrammi hiidkalmaari kombitsaid või kalmaari tuube,“ täpsustas Kristina Mustonen.

Merekurat Foto: Maxima Eesti
Merekurat
Foto: Maxima Eesti

Maxima kauplustes pakutav kalavalik, mis rahuldab ka selliseid nõudlikke kliente nagu professionaalsed kokad, täienes sel kuul üheksa nimetuse võrra. “Selleks, et kõik tarbijad saaksid avastada enda jaoks eksootilisi maitseid lisasime me novembris sortimenti üheksa uut nimetust. Nende seas on esindatud sellised eksootilised kalad nagu näiteks merikurat ja kuldne meriahven. Samas molluskiliste valik täienes kammkarbilihaga,” ütles Maxima ostudirektor.

Ühtekokku on Maxima kaupluste kalaturul müüdud 60 erisorti mere, jõe ja järveande. Kalaturg toimub juba neljandat aastat kõigis Maxima hüper- ja supermarketites selleks, et kliendid saaksid võimaluse maitsta eksootilisi mereande üle maailma.

Kommentaarid