Avaleht Toitumine Eesti inimesi ajendab taimetoitlust proovima tervis
Eesti inimesi ajendab taimetoitlust proovima tervis

Eesti inimesi ajendab taimetoitlust proovima tervis

Oktoobris startinud “Taimetoidu väljakutse 22/66” andmete kohaselt ajendab Eesti inimesi taimetoitlusega alustama eelkõige tervis.

Pea 2500 väljakutsele registreerunust sõnas 34%, et nende peamiseks ajendiks on tervis. Kõrgel kohal oli ka uudishimu: 33,7%. Loomad ja eetika sai tulemuseks 18%, keskkond 14,3%.

“Üldiselt arvatakse, et inimene otsustab hakata eelistama taimset toitu eetilistel põhjustel. Numbrid aga näitavad, et peamiseks ajendiks on hoopis oma tervise edendamine, mis on samuti väga positiivne trend,” sõnas väljakutse juht Karin Kanamäe, märkides, et liigne lihatarbimine on üks suurimaid rahvatervise probleeme Eestis.

Kanamäe lisas, et väljakutse vastuvõtmise põhjuseks tervise märkinud osalejad määratlesid end peamiselt segatoitlasena, kes tarbisid enne väljakutset nii liha, kala, muna kui ka piimatooteid. “Kui segatoitlasi motiveeris eelkõige tervis, siis pelgalt uudishimust osalenute seas oli juba palju taimetoitlasi ja lihavähendajaid – neid huvitasid pigem uued retseptid,” kommenteeris Kanamäe.

Väljakutse korraldajate sõnul üllatas neid keskkonna madal populaarsus osalejate seas. “Eeldasime, et paljud osalevad meie väljakutses keskkonna säästmise eesmärgil, kuna eestlaste keskkonnateadlikkus on viimaste aastaga tohutult kasvanud. Kuna loomapõllumajandus on üks saastavamaid tööstusharusid, plaanime sel teemal veel teadlikkust veel tõsta,” kommenteeris Kanamäe.

“Taimetoidu väljakutse 22/66” kestab 22 päeva, mille jooksul saavad osalejad programmi veebikeskkonnast 66 tasuta taimset retsepti. Programmis osalejaid toetavad toitumisnõustajad ja kogenud taimetoitlased, et anda vajalikud oskused tasakaalustatud taimse toitumisega alustamiseks. Väljakutse eesmärgiks on vähendada liigset lihatarbimist, säästes samas keskkonda ja parandades loomade heaolu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga