Avaleht Tervis Eesti Seksuaaltervise Liit on alustanud koostöös Harju Maavalitsusega projekti „Mehed liikuma Harjumaal“
Eesti Seksuaaltervise Liit on alustanud koostöös Harju Maavalitsusega projekti „Mehed liikuma Harjumaal“

Eesti Seksuaaltervise Liit on alustanud koostöös Harju Maavalitsusega projekti „Mehed liikuma Harjumaal“

Eesti Seksuaaltervise Liit on alustanud koostöös Harju Maavalitsusega projekti „Mehed liikuma Harjumaal“, mille raames toimub 19 – 20 oktoobril Tabasalu Spordikompleksis meestele suunatud tervisefoorum.
„Eesti meeste tervisepeeglist näeme positiivsena seda, et meeste oodatav eluiga on tasapisi tõusutrendi võtnud, samas elab Eesti mees Eesti naisest siiski oluliselt vähem“ ütles Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse Liige, Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku arst, Kristjan Pomm.

Eesti meeste oodatav eluiga sünnihetkel on viimaste andmete järgi veidi üle 71 aasta, jäädes  naiste oodatavast elueast siiski pea 10 aasta võrra maha.  Eesti näitajate mahajäämus Euroopa Liidu keskmisest on 5,5 aastat meestel ja 1,5 aastat naistel. „Samas on rõõm on tõdeda, et vahe on aastatega aina vähenenud. Kindlasti on Eesti meeste nii madala näitaja mõjutajaks on tervist ohustav ja riskeeriv käitumine. Olgu selleks alkoholi tarvitamine, vähene füüsiline aktiivsus, suitsetamine, tasakaalustamata toitumine ja vigastusohu eiramine, mis otseselt põhjustab noorte ja keskealiste meeste enneaegset suremust.“ lisas Pomm.

Kristjan Pommi sõnul tuleb mehi jätkuvalt innustada ja toetada oma tervise eest enam hoolima ning kehalise aktiivsuse positiivse mõju isiklik tunnetamine nii füüsilise kui vaimsele tervise osas võib olla motivaatoriks, mis julgustab mehi jätkuvalt tegelema enda jaoks sobiliku tervisespordiga.

Projekti „Mehed liikuma Harjumaal“ laiemaks eesmärgiks on Harju maakonnas elavate meeste liikumis- ja terviseteadlikkuse tõstmine ja sellega seotud hoiakute muutmine. Projekt toimub „Euroopa Sotsiaalfondi meetme 1.3.4 „Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine“ projekti „Mehed liikuma Harjumaal“ raames.

Tervisefoorumi raames toimub kaks messi-päeva:

19.oktoobril, kell 11.00 – 15.00 toimub Tabasalu Spordikompleksis noormeestele (16 – 19.a) suunatud tervisefoorum
20. Oktoobril, kell 13.00 – 16.00 toimub Tabasalu Spordikompleksis  meestele suunatud tervisefoorum

Tervisefoorumil tutvustatakse erinevaid meeste tervise ja liikumisega seotud aspekte:

–  Kavas on spordialade tutvustused, proovida saab kaljuronimist ning seiklusrada.
–  Osaleda on võimalik töötubades (liikumine ja seksuaalsus; mis ootab ees kaitseväes?; tervislik toitumine – tutvustatakse internetipõhist toitumisprogrammi; toimuvad seksuaaltervisealased vestlusringid)
–  Kohapeal on võimalus tasuta mõõta erinevaid tervisenäitajaid (vererõhk, kolesterool, veresuhkur, jalalaba digiuuring, HIV test jt) ning saada nõuandeid omaala spetsialistidelt nii sportimise kui tervisliku toitumise osas
–  Endokrinoloogi konsultatsioon ja loeng.

Osalemine on tasuta.

Allikas: Inimene.ee

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga