Avaleht Tervis EKSKLUSIIV I Herbazeni looduskosmeetika looja Mai-Liis Kivistik: loodus varustab inimest eluks kõige vajalikuga
EKSKLUSIIV I Herbazeni looduskosmeetika looja Mai-Liis Kivistik: loodus varustab inimest eluks kõige vajalikuga

EKSKLUSIIV I Herbazeni looduskosmeetika looja Mai-Liis Kivistik: loodus varustab inimest eluks kõige vajalikuga

Herbazeni looja, joogatreener, Eesti loodusterapeut ja tulihingeline tervist toetava elustiili edendaja Mai-Liis Kivistik usub siiralt, et inimese sära ja enesekindlus tuleb sellest, mida ta sööb ja kuidas oma keha eest hoolitseb.

Mai-Liisi teadmised pärinevad pikalt rännakult tervisemaastikul, mis sai alguse 2013. aastal ning hõlmab endas ka kaheaastast õpet metsamoori käe all Herbaatika ja Holistilise Fütoteraapa koolis.

Mis muudab Herbazeni eriliseks? 

Herbazen on elustiilibränd, mis keskendub heaolu ja tasakaalu loomisele, et igapäevaselt iseendaga täielikus kooskõlas olla: heaolu sõltub palju rohkemast kui terve olemisest ja haiguste puudumisest. Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Brändi loomisel on keskendutud holistilisele taimetarkusele, mis lähtub inimesest ja loodusest kui tervikust, kus keha, hing ja meel on omavahel seotud ning mõjutatud keskkonnas toimuvast.

Brändi loomisel on keskendutud holistilisele taimetarkusele, mis lähtub inimesest ja loodusest kui tervikust.

Herbazen on midagi palju enamat kui lihtsalt looduslikke nahahooldustooteid pakkuv ettevõte. Lisaks on valikus ka jooga ja toitumisega seotud virtuaalkursuseid ning podcast, mis on kuulatav Spotify keskkonnas, ja mis keskendub joogaõpetajate lugude ning mõttemaailma tutvustamisele.

Kõik eelneva võtab kokku meie päris oma hästag #ZENINSIDEOUT.

Kuidas jõudis sinu teekond Herbazenini? 

Teadmine, et sisemine tasakaal ja positiivne ellusuhtumine on alati meie endi kätes, jõudis minuni aastal 2012. Füüsilises maailmas elades on mitmeid viise, kuidas end oma keskmesse tuua: energia liigutamine läbi jooga, hingamispraktikate või meditatsioonide. Endaga paremat kontakti aitab luua ka naha eest hoolitsemine loodusliku kosmeetika abil, sest nahk on meie suurim organ ja peegeldab tervise olukorda. Samamoodi panustab meie heaolusse igapäevane toidulaud ning see, mida otsustame suhu panna ja kust tuleb meie toit. Terviklik lähenemine on oluline – võtta vastutus oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

Terviklik lähenemine on oluline – võtta vastutus oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

Üldjuhul peaks olema nii, et inimene sõltub loodusest ning on sellega vahetus kontaktis, sest loodus varustab teda eluks kõige vajalikuga. Kahjuks on aga tegelikkuseks saanud olukord, kus looduski sõltub inimesest ja tema otsustest. Võime väita, et elu Maa peal on mõeldamatu taimedeta. Inimene hingab sisse taimede toodetud hapnikku, kasutab taimi toidu ja ravimina ning surnud taimedest tekib kõdunemisel muld. Minnes veel sammuke sügavamale, siis saab ära märkida, et taimed suhtlevad meiega, kui vaid lubame endal kuulata. Soovitan tutvuda Daniel Chamovitzi raamatuga “What a Plant Knows”. Iga taim jõuab inimeseni just siis, kui teda vaja on. Esimene taim, kes minu tähelepanu püüdis, oli vereurmarohi ja algul ma ei saanud aru, miks just see taim tahtis mu esimesse salvi tulla, aga mõistmine saabus üsna kiirelt, kui vaatlesin iseend tervikuna. Igaüks meist on osa suurest tervikust. Keskkond, milles elame, mõjutab meid ja meie omakorda mõjutame keskkonda.

2016. aastal diagnoositi mul kilpnäärme ületalitus, mis mõningase uurimise tagajärjel selgus, et võib stressist üsna kergesti ilmneda. Kilpnäärme ülesanne kehas on toota hormoone, mis reguleerivad organismi toimimist. Kokkuvõtvalt öeldes oli mul olukord, kus kilpnäärmel jäi joodi väheks ja tal oli keeruline tavapäraselt talitada. Juba siis ei võtnud ma oma tervisliku seisundi leevendamiseks ravimeid, kuna usun tugevalt organismi isetervenemise võimesse. Tegelikult saingi puhkuse ja tempo maha võtmisega kõik kontrolli alla. Vereurmarohtu peetakse looduslikuks joodiks ning selle seoseni jõudes sai selgeks ka soov minu esimeses salvis osaline olla. Läbi naha imendudes ergutab vereurmarohi ka immuunsüsteemi ja tänu sellele tõstab organismi toonust koos enesetundega.

Eelmine suvi pöördus mu sõbranna küsimusega, et ma teeks midagi looduslikku psoriaasi leevendamiseks. Tema oli 10+ aasta jooksul juba tulutult kõik poe variandid ära proovinud. Usun kindlalt, et juhuseid pole olemas ja kõik toimub põhjusega ning nii nägigi eelmise aasta augusti lõpus ilmavalgust Curetik salv, mis on hea mõjuga erinevate nahamurede leevendamisel. See omakorda viis mu mõttele luua Herbazen brändina. Elu usaldades paneme rohkem märke tähele, sest tegelikult saadavad nad meid kõikjal. Maikuust alustas Herbazen koostööd ka psoriaasiliiduga.

Looduse seos inimesega on põnev. Meie elu on pidev kõikumine keskme ümber. Inimene saab nii kehaliselt, psüühiliselt kui energeetiliselt olla kas tasakaalus või tasakaalust väljas. Hea enesetunde ja tasakaalu puhul oleme rõõmsad, energiat täis ja keha töötab suurepäraselt. Jooga ja fütoteraapia sümbioosi eesmärk on toetada tasakaalu leidmise protsessides. Tervik on oluline – tuleb võtta vastutus kogu oma heaolu eest, minnes tagasi looduse juurde.

Tervik on oluline – tuleb võtta vastutus kogu oma heaolu eest, minnes tagasi looduse juurde.

Mida peaksid inimesed teadma looduskosmeetikast?

Tavakosmeetikat ilma kemikaalideta nagu nt parabeenid, ftalaadid ei eksisteeri. Looduskosmeetikas aga kemikaalid puuduvad ning samuti kasutatakse lõhnastamiseks eeterlikke õlisid mitte kunstlikke lõhnaaineid.

Looduskosmeetika on üsna keeruliselt seadusandluse poolt reguleeritud. Teisisõnu otsest seadust ei ole, mis kirjutaks ette, mis täpselt on looduskosmeetika ja mis mitte. Mõnel juhul nimetatakse isegi väikse loodusliku toorainega toodet looduslikuks. Soovitaksin alati jälgida koostist. Koostisaine puhul kasutatakse koostisainete ühtseid nimetusi (nt INCI – rahvusvahelise kosmeetikavahendite koostisainete nomenklatuur). Juhul, kui seal on mõni segane sõna, siis kindlasti vaata see internetist järgi, et olla kindel ohutuses. Koostisainete loetelu märgitakse nende lisamise ajal kaalu järgi kahanevas järjekorras.

Milliseid tooteid võiksid kosmeetikariiulis leiduda, et nahk oleks alati hooldatud ja ilus? 

Herbazeni valikus on Eesti väetaimedest valmistatud looduslikud nahahooldustoodeted. Hetkel on valikus nahamuredele leevendust toov vereurmarohu salv Curetik; igapäeva näohoolduseks mõeldud angervaksa ja põldosja palsam Happik ja iganädalaseks surnud naharakkude eemaldamiseks sobiv raudrohuga suhkrukoorija Female Force.

Eriti sooja vastuvõtu on saanud Herbazeni esiktoode, Curetik–salv mille abil kare ja probleemne nahk saab leevendust. Olenemata aastaajast on see siiani meie popim toode.

Pakute inimestele ka tšakradieedi programmi. Kellele see sobib ja kellele mitte? 

Tšakradieet kujutab endast loovat 7-päevast kehapuhastus programmi läbi jooga, smuutide, värvide ja hingamispraktikate. Programm on ülesehitatud viisil, et oma päevast tuleks virtuaalselt kuulata maksimaalselt üks sissejuhatav video algavaks päevaks ning teha kaasa praktikas joogaseeria koos erinevate hingamisharjutustega. Kas oled valmis oma sisemise lapse vabastama!? Peale seda nädalat oled puhastanud ära lisaks füüsilisele kehale ka oma emotsioonid ja mõttemaailma. Reeglid on lihtsad ning sundimist selles programmis ei ole.

Tšakradieet nagu ka kõik teised programmid, mis on seotud kaalu alanduse või toitumise muutmisega, vajab, et kuulaksid eelkõige oma keha. Juhul, kui on mao- või seedeprobleemid, siis tuleks eriti hoolikalt jälgida, kas seda väljakutset on üldse mõistlik oma kehale esitada.

Kas looduskosmeetikat võiks kodus ise ka teha? 

Muidugi. Väga lihtne kreemi aseaine on kookosrasv. Lisaboonusena hea päikesekreemi aseaineks. Jagan lihtsa kehakoorija retsepti, mida kodustest vahenditest valmistada saab.

Kehakoorija: 

  • Kohvivalmistamisest järelejäänud kohvipaks sobib imehästi kehakoorijasse
  • 1/3 tassi kohvipuru
  • 2/3 tassi peent suhkurt
  • 5 spl eelistatud õlid

Sega ained

Paksema koorija jaoks kasuta vähem õli, pehmema jaoks lisa segule õli

Säilib kuni 6 kuud

Milliseid väärtusi hindavad teie kliendid? 

Meie klient on teadlik loodusesõber ja peamiselt naine, kes hindab puhast ilu. Inimene, kes mõistab, et väline ja sisemine maailm on omavahel kooskõlas ning mõjutavad otseselt teineteist. Meie toodetes on eesmärgiks minimalistlik lähenemine ehk vähem on rohkem mõttelaad. Seda näeb nii toodete koostises kui ka pakendis. Me ei pakenda otsemüügil ühtegi oma toodet karpi. Purk tuleb otse ja ainult purgi kujul. Pärast e-poest ostu sooritamist jõuab tellimus kliendini postiteel lainepapist karbis, mida on lihtne nt. ära kütta või taaskasutada kuivatatud ravimtaimede hoiustamiseks. Tühjad ja terved purgid saab meile messidele tagasi tuua, et need uuesti ringlusesse saaks lasta.

Millised on teie enda lemmiktooted teie tootevalikust? 

Kasutame oma toodangus Eesti kohalikke väetaimi – oleme oma väikese maa-ala peal õnnistatud võrdlemisi suure liigirikkusega! Eriti liigirikkad on niidukooslused, mis pakuvad võimalust imetleda Euroopas juba hävinud või haruldaseks muutunud taimi.

Mul on iga taimega oma lugu jutustada, miks just tema on saanud osaks tootest. Loodusterapeudina on mulle väga oluline taimede puhtus ja see, et nad on osa Eestist, kohast, kus ma ise elan ja juuri oman.

Kasutan Curetikut talla all, sest joogaõpetajana veedan enamiku ajast paljajalu ning ta niisutab imeväel. Female Force on saanud osaks nädalast, kus võtan aja iseendale ja sukeldun tema mõnusasse aroomi. Happik on mul kasutuses nii päeva- kui öökreemina. Ehk teisisõnu kõik tooted on tulnud minu enda vajadusest leida looduslik ja puhas alernatiiv, kus ma tean täpselt, mida ja kui palju on lisatud valmistamise käigus ning mil viisil mingi taim inimest tervikuna toetab.

Millised on teie tulevikuplaanid – Herbazen üllatab lähiajal kliente ka millegi uuega? 

Kindlasti laieneb nahahooldussari, sest mõtteid on mul väga palju, mida tahaks tootena koduseinte vahelt ka teisteni tuua. Samuti jätkub virtuaalkursuste loomisportsess. Olles alles väga noor ettevõte, siis muutuseid võib plaanidesse tulla suisa iganädalaselt, aga suur siht on jõuda välja Saksa või Jaapani turule. Millal ja kuidas täpselt, seda juba näitab aeg.

Augustis näevad ilmavalgust lausa kaks uut toodet, seega tasub meie kodulehel silma peal hoida. Hetkel on üleval ka eripakkumine praegusele kollektsioonile kuniks uued tooted lansseerivad.

Lisaks on plaanis koostööd alustada toitumisspetsialistidega, et saavutada lõpuks soovitud tervik toetamaks inimest ka seespidiselt. Usun, et koostöös peitub jõud ja just sellepärast ei võta ma kõiki aspekte Herbazeni kontseptsioonist enda kanda. Mulle meeldib küll palju kaasa rääkida toitumise teemal, kuid eelistan siiski spetsialisti kaasata, kes suudab vajadusel luua toetavad toitumiskavad.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga