Avaleht Koos koroonast üle ERIARSTIDE VASTUVÕTT I ITK naistekliinik taastab eriarstide vastuvõttu ning rasedad pääsevad taas OSCAR-testile
ERIARSTIDE VASTUVÕTT I ITK naistekliinik taastab eriarstide vastuvõttu ning rasedad pääsevad taas OSCAR-testile

ERIARSTIDE VASTUVÕTT I ITK naistekliinik taastab eriarstide vastuvõttu ning rasedad pääsevad taas OSCAR-testile

Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik astub samme eriolukorrast väljatulemiseks: taas on võimalik patsientidel registreeruda eriarsti vastuvõtule ning uutele arvele tulevatele rasedatele hakatakse tegema OSCAR-teste alates 18. maist. 

Naistekliiniku juhataja dr Brigita Tamme sõnul töötab kliinik järk-järgult eriolukorrast väljatulemise nimel. „Eelmisel nädalal alustasime uute eriarstiaegade registreerimist nendele patsientidele, kelle vastuvõtud eriolukorra tõttu tuli tühistada. Täna on see päev, kus esmakordselt pärast eriolukorra algust saavad uued patsiendid võimaluse end ise eriarsti vastuvõtule registreerida. Vastuvõtud ITK naistekliinikus on avatud, registreeruda saab telefonil 666 1900 või veebikeskkonnas digilugu.ee ning iPatsient.itk.ee kaudu,” ütles dr Brigita Tamm.

Oluline muudatus on ka see, et eriolukorra raskemal perioodil katkenud I trimestri skriiningu ehk OSCAR-testi tegemine taastub. Uuesti hakatakse OSCAR-teste tegema alates 18. maist rasedatele, kes end maikuus arvele võtavad. Testiga selgitatakse välja loote kromosomaalsed haigused ja võimalikud rasedusekomplikatsioonid, viiruse tõttu oli see ajutiselt asendatud Niptify testiga. Edaspidi tehakse Niptify testi neile rasedatele, kellel OSCAR-test  näitab kõrgenenud riske kromosoomhaigustele.

Ambulatoorses eriarstiabis toimub osa vastuvõtte endiselt telefoni teel. Seetõttu on polikliinikus tavapärasest vähem rahvast, patsientide vastuvõttude vahel on pausid ning ruume desinfitseeritakse. Kõigile Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinikusse statsionaarsele ravile tulijaile ja sünnitajatele tehakse COVID-19 test ja antakse kaitsemask.

“Sünnitusmajas ei ole hetkekski töö katkenud. Erakorraline vastuvõtt ja sünnitusabi rasedatele 24/7 on töötanud eriolukorrast hoolimata,“ üles dr Tamm.

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku nõuandeliinid ja infotelefonid kriisiajal:

  • Ämmaemanda nõuandeliini numbrile 53977077 saavad mure korral helistada ITK-s rasedusega arvel olevad naised. Helistada saab E-R kell 8.00-16.00.
  • Kuni 8. maini saab telefoni teel pikendada korduvretsepte ja küsida nõu erinevate günekoloogiliste kaebuste korral. Helistada saab E-R kell 8.00-16.00 tel nr 588 74 256 (nõustamine eesti keeles) ja tel nr 588 48 485 (nõustamine vene keeles).
  • Noortekabineti nõuandeliini telefoni number on 6067525. Helistada saab K ja R kell 9.00-14.00. Meie ämmaemand nõustab telefoni teel kuni 26-aastaseid (k.a) noori. Helistada võib rasestumisvastaste vahendite kasutamise, soovimatu raseduse ja muudes seksuaalsusega seotud pakilistes küsimustes.
  • Viljatusravikeskuse infotelefoni number on 59198395. Helistada saab tööpäeviti 8.00-16.00. Telefoni teel jagame infot viljatusravi puudutavates küsimustes k.a planeeritud viljatusravi järjekorra edasilükkumise korral ja edaspidiste tegutsemisjuhiste saamiseks.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga