Avaleht Tervis FOTOD I Veerenni terviselinnaku uhke peahoone sai nurgakivi
FOTOD I Veerenni terviselinnaku uhke peahoone sai nurgakivi

FOTOD I Veerenni terviselinnaku uhke peahoone sai nurgakivi

Eile pandi nurgakivi Eesti mahukaimale, 20 miljonit eurot maksma minevale erameditsiinikeskusele Veerenni terviselinnakus, kus spetsiaalselt projekteeritud hoones hakkavad erinevad tervishoiuasutused tegutsema kokku kaheksal korrusel.

Aadressil Töökoja 1 valmivat tervisemaja arendava Pharma Plaza OÜ üks omanikke Tarmo Laanetu ütles nurgakivitseremoonial, et praeguse suure meditsiinimaja kõrvale kerkiva Veerenni terviselinnaku peahoone ehitus on graafikus ja valmib järgmisel suvel. “Hoonest on aga juba tänaseks üle 90 protsendi rendilepingutega kaetud,” kinnitas Laanetu.

Terviselinnaku peahoones hakkavad tegutsema paljud nimekad eratervishoiuettevõtted. Teiste seas on rendilepingu sõlminud Semetron, Ortopeediaarstid, Spordimeditsiini Sihtasutus ja veeniravikliinik Estonian Vein Clinic.

Ankurrentnik Confido avab uues majas rohkem kui 3 000 ruutmeetril pere-, üld- ja eriarstiabi ning päevakirurgia teenuseid pakkuva Confido Erameditsiinikeskuse, Confido Vaimse Tervise Keskuse, Sõltuvusravi Kliiniku, töötervishoiu ekspertkeskuse ning radioloogiateenuste ettevõtte Nordic Imaging. “Confido on nii kiiresti arenenud, et uue maja ootuses tuleb meil praegustele pindadele lisa otsida väljastpoolt Veerenni tervisekeskust,” kinnitas ettevõtte juht Kadi Lambot vajadust uute avaramate võimaluste järele.

“Igas valdkonnas on konkurents edasiviiv jõud. Seda ka tervishoiu turul. Eesti elatustaseme tõusuga pikeneb ka elanikkonna keskmine iga. See toob paratamatult kaasa inimeste kasvava vajaduse tervishoiuteenuste järgi. Sellega seoses on SEB-l hea meel rahastada kaasaegse erameditsiinile suunatud keskust, mis peaks veelgi laiendama tervishoiuteenuste valikut,” ütles SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov.

Hoone ehitab Rand & Tuulberg ning arhitekt on Rein Murula. Arhitektuuris on kasutanud salutogeenset lähenemist, mis tähendab, et hoone keskkond peab toetama külastaja tervislikku seisundit. Nii puuduvad omanäolise kujuga hoones kliinikutele tavapärased pikad sirged valged koridorid ja sisenedes ei pruugi aru saada, kas sisened meditsiinihoonesse või näiteks hubasesse hotelli.

Päikesekollektoritega ja targa maja lahendusega varustatud B-energiaklassi hoones on tervishoiuettevõtete päralt üle 10 000 ruutmeetri netopinda. Tänu maa-alusele parkimiskorrusele ja mahukale parkimismajale tuleb hoone juurde kokku üle 300 autokoha.

VAATA GALERIID!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga