Avaleht Tervis GALERII! Pelgulinna sünnitusmajas avati vastsündinute intensiivravi perepalatid
GALERII! Pelgulinna sünnitusmajas avati vastsündinute intensiivravi perepalatid

GALERII! Pelgulinna sünnitusmajas avati vastsündinute intensiivravi perepalatid

Foto: Ann Vaida
Fotod: Ann Vaida

Pelgulinna sünnitusmajas avati täna Eestis ja Baltimaades ainulaadsed perepalatid, mis on mõeldud spetsiaalselt neile peredele, kelle vastsündinu vajab intensiivravi.

„Mul on väga hea meel – mitte üksnes ministri, vaid ka kahe lapse isana –, et tänasest on Pelgulinna sünnitusmajas olemas intensiivravi perepalatid, mis võimaldavad perel olla kogu aeg vastsündinu juures. Suurema perekesksuse suunas peaks liikuma kogu meditsiinisüsteem ja kahtlemata on Pelgulinna sünnitusmaja paljudele eeskujuks,“ rääkis tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Tervise_ja_toominister_ Jevgeni_Ossinovski

„Seni oli meil vastsündinutele üks kuuekohaline intensiivravi palat, kuid nüüd pakume vastsündinutele intensiivravi kuues intensiivravi perepalatis, kus iga vastsündinu saab olla eraldi palatis koos oma perega. Uutmoodi perepalatid on varustatud kõikide vajalike seadmetega, et toetada ja jälgida vastsündinu elutähtsaid funktsioone ja arengut. See toetab vastsündinute arengut ja võimaldab lapsevanematel oma lapsega pidevalt koos olla,“ selgitas Pelgulinna sünnitusmaja juhataja dr Piret Veerus.

Pelgulinna_sunnitusmaja_juhataja_Piret_Veerus

Sünnitusmaja vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Saik märkis, et vanemate soojus ja hoolitsus on oluline terviseprobleemiga vastsündinu kiiremaks kosumiseks. „Intensiivravi vajavale lapsele lähedust ja hoolitsust pakkudes õpivad vanemad oma lapse vajadustega paremini toime tulema. Pere kohalolu vastsündinu elus toob kaasa selle, et kõikvõimalikke meditsiinilisi protseduure tuleb neile lastele vähem teha, kuid samas annab ravi parema tulemuse,“ lisas dr Saik.

Dr Adik Levin

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Pelgulinna sünnitusmaja oli Eestis esimene sünnitusmaja, kus loodi perepalatid ja lubati tervel lapsel olla sündimise hetkest alates koos oma ema ja isaga. Nüüd, 24 aastat hiljem on Pelgulinna sünnitusmaja esimene haigla Eestis ja lähiriikides, kus intensiivravi vajav vastsündinu saab pidevalt oma pere juures olla.

Pelgulinna sünnitusmaja vastsündinute osakonda renoveeris OÜ Nordlin Ehitus. Osakonna tööks vajaliku keskjälgimissüsteemi soetamiseks ning personali koolitamiseks kogus toetusi Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond.

VAATA GALERIID!
Fotod: Ann Vaida

Kommentaarid