Avaleht Toitumine Galerii! Taimetoidumessil tutvustas oma tegemisi üle 100 osaleja
Galerii! Taimetoidumessil tutvustas oma tegemisi üle 100 osaleja

Galerii! Taimetoidumessil tutvustas oma tegemisi üle 100 osaleja

taimetoidumess-2016-85-of-133
Foto: Ulli Luide

Eile kell 11 – 17 toimus Tallinna Kultuurikatlas juba kuuendat aastat järjest Baltimaade vanim veganfestival. Seekordne mess kujunes läbi aegade suurimaks: messi külastas 4000 inimest Eestist ja välismaalt, oma tegemisi tutvustas üle 100 osaleja.

Taimetoidumessil osalenud ettevõtted ja organisatsioonid pakkusid laias valikus taimetoitu, eetilisi kaupu, riideid ja kosmeetikat, jagasid külastajatele infot ja retsepte. Kohapeal toimusid mitmed loengud ja filmiesitlused ning tooršokolaadi töötuba.

Taimetoidumessi populaarseimateks loenguteks osutusid vestlusring “Aktiivne eluviis ja taimetoit” ning Montana Ülikooli filosoofia ja religioonide professori, filosoofi ja loomaõiguste aktivisti dr Lisa Kemmereri loeng veganlusest.

Foto: Ulli Luide
Foto: Ulli Luide

Messil esitleti kolme murrangulist dokumentaalfilmi: „Cowspiracy”, “Kasvavad linnad” ja “Karusnahas”.

Taimetoidumessi korraldavad vabatahtlikud organisatsioonidest Eesti Vegan Selts, MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Loomade Nimel ning Kultuurikatel.

Foto: Ulli Luide
Foto: Ulli Luide

Ürituse õnnestumisele panid õla alla rahvusvaheline fond VegFund, kodumaine ökoloogiliste puhastustoodete tootja Mulieres ja interjöörikujundaja Space Productions.

VAATA GALERIID!
Fotod: Ulli Luide

Kommentaarid