Avaleht Tervis Heategijad kinkisid Pelgulinna Sünnitusmajale kaks hubast perepalatit
Heategijad kinkisid Pelgulinna Sünnitusmajale kaks hubast perepalatit

Heategijad kinkisid Pelgulinna Sünnitusmajale kaks hubast perepalatit

Foto: Maksim Toome
Foto: Maksim Toome

18. veebruaril anti Pelgulinna Sünnitusmajale üle kaks peretuba, mis renoveeriti Colonna Kinnisvara algatatud aastalõpukampaania raames.

Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi seekordne heategevusaktsioon oli suunatud kahe sünnitusjärgse peretoa värskenduskuurile. “Kuna üheks meie tegevusvaldkonnaks on kodude loomine, otsustasime anda oma panuse, et elu algus oleks kodune ka sünnitusmajas,” kommenteeris kampaaniat Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri.

Sisearhitekt Kard Männili sõnul oli sihiks luua keskkond, kus oleks hea olla nii uuel ilmakodanikul kui tema vanematel. „Rahuliku värvivaliku ja liigendatud planeeringuga soovisin kujundada helge ruumi, kus kõik tunnevad end teretulnuna,“ ütles Männil. “Nii sai lagedast palatist mõnus peatuspaik, mille sisustus on igati haiglanõuetele vastav: ruum peab olema kergesti puhastatav ning materjalid vastupidavad ja hügieenilised.“

Toa juurde kuulub modernne WC ja vannituba, kööginurk söögilaua ja külmikuga ning kõik vajalik beebi eest hoolitsemiseks.

Äsja sünnitanud emade seisundit ja soove arvestades on uutes peretubades kõrgemad voodid ning kiiktoolid, kus on mugav last imetada ja kiigutada. Toa pehmet värvigammat järgivad voodipesu, rätikud ja hommikumantlid. Kuna neil päevadel veedetakse põhiline aeg just voodis, on seal mugavuse lisamiseks kahe padja asemel neli.

„Meeleolu aitavad luua nii dimmeriga suunatavad valgustid, puitdetailid, lõbusad nagid kui ka raamitud imetillukesed riided seintel,“ lisas sisearhitekt.

Renoveeritud perepalatid asuvad 5. korrusel ja on kasutamiseks kõigile peredele Pelgulinna Sünnitusmaja tavahinnakirja alusel. Esimesed 30 peret, kes uutes tubades peatuvad, saavad kingituseks 160 euro väärtuses Dermoshopi tooteid.

Peretubade renoveerimiseks kulus 25 000 eurot, mis koguti Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi telefoniannetuste ning Colonna Kinnisvara OÜ, Hansapost OÜ ja Cofi ASi toetusel. Lisaks andsid oma panuse Bauschmidt, Arhdisain, Blue Star, Duravit, H&M Home ja Dermoshop.

Tubade üleandmisel lõikasid lindi läbi Colonna Kinnisvara juhatuse esimees Roberto de Silvestri ning Pelgulinna Sünnitusmaja peaarst dr. Piret Veerus. Kohal olid projekti toetanud ettevõtete ja Pelgulinna Sünnitusmaja esindajad aga ka nii mõnedki seal sünnitanud ja ka tulevased emmed.

Colonna Kinnisvara ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi koostöö sai alguse 2013. aasta detsembris, kui alustati heategevusaktsiooni uue ja kaasaegse kuvöösi ostuks. Mullu veebruaris anti 12 000 eurot maksev aparaat Pelgulinna sünnitusmaja intensiivravi osakonnale üle.

VAATA TUBADE ÜLEANDMISE GALERIID!
Fotod: Maksim Toome

VAATA TUBADE GALERIID!
Fotod: Maksim Toome

Kommentaarid