Avaleht Koos koroonast üle HINGAMISHARJUTUS IMMUUNSÜSTEEMI TÕSTMISEKS I Tugev immuunsüsteem on aluseks heale tervisele
HINGAMISHARJUTUS IMMUUNSÜSTEEMI TÕSTMISEKS I Tugev immuunsüsteem on aluseks heale tervisele

HINGAMISHARJUTUS IMMUUNSÜSTEEMI TÕSTMISEKS I Tugev immuunsüsteem on aluseks heale tervisele

Tugev immuunsüsteem on aluseks heale tervisele. Kas oled teadlik, et teadliku hingamisega saame toetada ja tõsta oma immuunsüsteemi?

Hingamisterapeut Monika Palm jagab heade uudiste portaali lugejatele ühe lihtsa ja tõhusa harjutuse.

Hingamisharjutus immuunsüsteemi tõstmiseks 

  1. Istu mugavalt, mõlemad jalad vastu maad, või lamage põrandal (mitte voodil). Sule silmad ja asteta mõlemad käed mõlemale poole naba. Lõõgastu.
  2. Pane keeleots kahe esihamba taha pehme naha vastu ja hoia seda seal kuni harjutuse lõpuni.
  3. Hinga viieni lugedes aeglaselt sisse. Tunne, kuidas õhk täidab kopsude ülemise kolmandiku, seejärel keskosa ning lõpuks voolab alumisse kolmandikku. Seepeale peaks olema ka kõht paisunud ning sõrmede vahel olema suurem vahe.
  4. Hoia hinge kinni, lugedes viieni, ja seejärel hinga välja rahulikult lugedes viieni. Tunne, kuidas sinu kopsud kokku surutakse, kõht kahaneb ning sõrmed liiguvad üksteisele lähemale.
  5. Hinga järjest viieni lugedes sisse, hoia hinge kinni viieni lugedes ja hinga välja viieni lugedes. Niimoodi kaheksa korda ning lõdvestu.

Seda harjutust on soovitav teha korra päevas ennetava meetodina. Seda hingamist praktiseerides paraneb üldine energiatase, immuunsüsteem tugevneb ning seedimine töötab tõhusamalt. Samuti loob see harjutus kehas hapniku ja süsihappegaasi vahelise tasakaalu. Aitab stressi ja väsimuse vastu, leevendab ärevust, peavalu ja külmetushaiguste vaevusi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga