Avaleht Tervis Iidne ilurituaal: miks peaksid ka sina näorulliku enda ilurutiini kaasama?
Iidne ilurituaal: miks peaksid ka sina näorulliku enda ilurutiini kaasama?

Iidne ilurituaal: miks peaksid ka sina näorulliku enda ilurutiini kaasama?

Näorullik on poolvääriskivist ilutööriist, millega saab teha näomassaaži ja näojoogat. Kusjuures näorullimine sai alguse 7. sajandil ning väidetavalt on maiad ja Aafrika egiptlased seda kasutanud massaaži- ja meditatsioonivahendina juba üle 5000 aasta. Hiinas oli aga näorullimine vaid eliidile reserveeritud tegevus. Põhjus selle kasutamiseks on lihtne – katsudes jahe rullik piirab verevoolu antud piirkonnas ja surve paneb lümfivedeliku liikuma lümfisõlmedesse, mis omakorda filtreerivad kehas olevaid toksiine, seega näorullikut võib julgelt hoida isegi külmkapis.

Rullimine lõdvestab lihaseid, vähendab kortse ja pooride ummistumist

Herbazeni looja, joogatreener ja loodusterapeut Mai-Liis Kivistik selgitab, et näorullikuid on erinevatest kividest, näiteks jaad, ametüst, roosa kvarts jne. Igal kivil on enda erilised energeetilised omadused.

Näorullikuga tehtav näomassaaž lõdvestab lihaseid ja vähendab kortse. “Samamoodi nagu sinu keha tunneb end pärast aktiivset treeningut, mõjub rullimine näolihastele. Lisaks kõigele väheneb ka pooride ummistumine tänu regulaarsele rullimisele,” ütleb Mai-Liis.

Rullimine leevendab aknearme ja muid näopiirkonna arme. Aknearmid taanduvad juba mõnepäevase rullimise tulemusena. “Mõned armid on üsna sügavad ja eeldame, et ainult laseroperatsioon võib neid vähendada. Rullimine aga toetab naharakkude uuenemist ja mida regulaarsemalt seda teed, seda paremad on tulemused,” soovitab Kivistik proovida.

Juba pärast esimest rullimist on tunda näos muutust. Väliselt märkab muutust igaüks erinevalt, sest siin mängib rolli ka sidekoe elastsus ja geneetika.

Rullik muudab igapäevase nahahoolduse veel mugavamaks, sest näopalsami või -õli pealekandmisel saad suunata õige koguse just sinna, kus kõige enam seda on vaja. Suur rulliku ots sobib hästi näole ja kaelale ning väike rullik ots sobib silmade ümbrusesse. Kivistik lisab, et näorulliku kasutamine tõstab kõigele lisaks tuju!

Jahe rullik muudab naha säravamaks

Herbazeni roheline rullik on jadeiidist, mis on jaadi perekonda kuuluv kivi. See sümboliseerib küllust, armastust, truudust, noorust ja head tervist. Jaad on looduslikult tume- või heleroheline kivi, millel on looduslikud mustrid – valged keerised või mustad täpid. Iga näorullik on erinev ja kunagi ei ole võimalik leida mitut ühesugust toodet.

Mida silmas pidada näorulliku valimisel?

Kivistik soovitabki näorulliku valimisel eelkõige vaadata, et tegu oleks päris poolvääriskivist, mitte järeletehtud ja värvainetega tootega. Õige rullik on tavaliselt ka raske. Silmas tasub pidada, et rullik ei kriiksuks, sest nii kaob võimalus meditatiivselt oma rullimisprotseduure teha.

  • Päris kivi – jälgi, et sinu näorullik on päris poolvääriskivi mitte järgi tehtud ja värvaineid lisatud toode. Õige rullik on tavaliselt katsudes ka raske.
  • Pehmendused – samuti on oluline, et rullik ei kriuksuks, sest nii kaob võimalus meditatiivselt oma rullimise protseduure igapäevaselt sooritada.
  • Värv – päris jadeiit on looduslikult tumeroheline või heleroheline kivi, millel on looduslikud mustrid nagu valged keerised või mustad täpid. Kui rullikul pole seda värvi ega puudusi, on see võlts. Ükski poolvääriskivist rullik ei saa olla teisega identne.
  • Haprus – näorullik on kukkumisel kergesti purunev, võltsmarmor aga mitte.

Näpunäiteid, kuidas rullikut kasutada:

Alati eemalda eelnevalt meik, sest sa ei soovi seda oma rakkudesse hõõruda. Kanna nahale kvaliteetset näoõli või -palsamit, sest kuiva nahka võib rullides hoopis kahjustada. Peatu alati, kui tunned valu.

  • Tee nägu mõtteliselt keskelt
  • Alusta alati rullimist kaelapiirkonnast suunaga ülespoole.
  • Liikudes näole rulli alati suunaga keskelt äärte suunas ja alusta lõuast.
  • Suur rullikuots sobib hästi näole ja kaelale ning väike rullikuots sobib silmade ümbrusesse.
  • Rulli korraga 5-10 minutit ja üks pool korraga ning alles siis liigu teisele

Rullik sobib nii hommikul kui õhtul eelnevalt puhastatud nahale kreemi või õli pealekandmiseks, toetab nende imendumist ja intensiivistab toimet. Puhasta alati rullik pärast kasutamist. “Tegemist on poolvääriskivist rullikuga ehk mida rohkem me rullime, seda rohkem ka kivi energia väheneb. Seega lisaks pesemisele on oluline ka laadimine. Laadida saab täiskuu ajal, asetades rulliku aknalauale või puhastades näiteks salveist taimetõlvikut tossutades,” juhendab Mai-Liis Kivistik.