Avaleht Tervis Investeeritakse 42 000 eurot! Üle Eesti rajatakse võimlemis- ja jõulinnakud
Investeeritakse 42 000 eurot! Üle Eesti rajatakse võimlemis- ja jõulinnakud

Investeeritakse 42 000 eurot! Üle Eesti rajatakse võimlemis- ja jõulinnakud

Fotod: Raigo Pajula

Coca-Cola Fond andis täna Eesti Olümpiakomiteele üle 42 000 eurot, mille eest on plaanis rajada ühisprojekti “Liikumine teeb erksaks” raames üle Eesti kõigile vabalt kasutatavad võimlemis- ja jõulinnakud.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas heameelt, et Coca-Cola toetab Eesti inimeste liikumisharrastusega tegelemist. “Meie mullu alanud koostööprojekt osutus väga edukaks ja tõi perega liikuma tuhandeid inimesi kogu Eestis. Idee selliste linnakute rajamiseks saime tegelikult Rio de Janeirost, kus sarnased harjutuslinnakud on Copacabana rannal ning väga populaarsed ja lihtsalt kasutatavad igaühele,” ütles Sõõrumaa.

Coca-Cola Baltikumi avalike suhete juht Nele Normaku sõnul on projekti eesmärk tõsta teadlikkust regulaarse liikumisharjumuse vajadusest. “Teadlikkust on kõige efektiivsem tõsta kohaliku kogukonna ehk niinimetatud rohujuure tasandil. Lapsevanemad ja teised kohaliku kogukonna aktiivsed liikmed on parimad eeskujud noortele, mõistmaks liikumisharjumuse olulisust. Eelmisel aastal alustatud liikumisprojektil läks väga hästi ja koos Eesti Olümpiakomiteega panime liikuma ligi 12 000 noort. Loodame väga, et tänavune projekt toob veel rohkem osalejaid,” rääkis Normak.

Tänavu otsustasime rajada võimlemis- ja jõulinnakud, mida saaksid vabalt kasutada kõik huvilised üksi, pere, sõpradega – oluline on liikumine, koostegemine ja koosolemine

Rajatavad võimlemis- ja jõulinnakud saavad olema lihtsa ülesehitusega ning võimaldavad teha erinevaid harjutusi, näiteks keretõsteid, kõhulihaseharjutusi ja paljusid muid harjutusi. Linnakud on plaanis paigaldada populaarsetesse ja käidavatesse ajaveetmiskohtadesse, kus need on kõigile soovijatele vabalt kasutada. Konkursi linnakute taotlemiseks kuulutab EOK läbi maakondlike spordiliitude välja suve jooksul.

Liikumislinnakute rajamise näol on tegemist eelmisel aastal Coca-Cola Fondi ja EOK koostöös käivitatud liikumisprogrammi „Liikumine teeb erksaks“ jätkuga. Programmi esimene aasta oli edukas – veerandsajal perespordiüritusel osales 11 835 inimest.

 

Kommentaarid