Avaleht Tervis Kristjan Rotenberg tutvustab enesevalitsemise aluseid sarjas “Tervise teerajad”
Kristjan Rotenberg tutvustab enesevalitsemise aluseid sarjas “Tervise teerajad”

Kristjan Rotenberg tutvustab enesevalitsemise aluseid sarjas “Tervise teerajad”

14. oktoobril räägib Kadaka Konverentside sarjas “Tervise teerajad” koolitaja ja mentor Kristjan Rotenberg enesevalitsemisest, stressist ja vastupidavusest.

Vastupidavust, mida vajame proovilepanevates olukordades toimetulemiseks, saame kasvatada ja arendada enesevalitsemisoskuste kaudu. Mida rohkem oskame hoida tähelepanu paralleelselt nii sise- kui ka välismaailmas toimuval, seda rohkem saame suunata oma käitumises automaatseid reaktsioone teadlikult.

Kristjan väärtustab endas ja teistes avatud hoiakut uutele ideedele ja julgust neid ideid järele proovida. Loengus tutvustab ta neuroteaduse vaatepunkte aju käitumisele ning pinge ja stressi mõjusid. Eraldi keskendub ta märkidele, mis viitavad vastupidavuse nõrgenemisele, ja tutvustab lihtsaid nippe enesevalitsemisoskuste arendamiseks.

Koolituste koordinaator Leelo Lehtla leiab, et vastupidavus ja enesevalitsemine on teemad, millele võiksid kõik inimesed tähelepanu pöörata, erialast hoolimata. “Kristjan Rotenberg on tunnustatud koolitaja, kelle teadmisi täiendavad rohked kogemused praktikuna. Just võimalus erinevaid tehnikaid päriselus rakendada on Kristjani trumbiks, aidates tal leida kõige tõhusamad lahendused, mida teistega jagada,” arvab Lehtla.

Kristjan Rotenberg on mentor ja koolitaja, spordi- ja muusikamees ning väsimatu enesearendaja. Ta on töötanud juhtimis- ja kvaliteedialal mitmetes tööstusettevõtetes, juhtides 2019. aasta sügiseni Harju Elekter Elektrotehnikas 200-liikmelist meeskonda. Magistrikraadi cum laude sai ta Estonian Business Schoolis rahvusvahelise ärijuhtimise erialal, teadmised psühholoogias ja enesejuhtimises ning koolitajaoskused on ta omandatud paljude mainekate praktikute käe all ja läbi pideva tehnikate praktiseerimise. Ta teeb koostööd juhtide ja firmadega üle kogu Eesti, Skandinaavia ja Baltikumi.