Avaleht Tervis Kruuse: vähki põdevate laste vanemad vajavad pikemat hooldushüvitist
Kruuse: vähki põdevate laste vanemad vajavad pikemat hooldushüvitist

Kruuse: vähki põdevate laste vanemad vajavad pikemat hooldushüvitist

Urmas Kruuse Foto allikas: www.valitsus.ee
Urmas Kruuse
Foto allikas: www.valitsus.ee

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse saatis sotsiaalkomisjonile muudatusettepaneku, millega raske haigusega laste vanemate hooldushüvitis pikeneks esmajärjekorras juhtumitel, kus lapsel on diagnoositud pahaloomuline kasvaja.

“Lapse tõsine ja pikk haigus on emotsionaalselt igale perele väga ränk koorem. Oleme välja töötamas süsteemi, et vanem saaks olla töölt ära ning koos oma lapsega kauem kui seni,” vahendas sotsiaalministeerium Kruuse sõnu. “Alustame pikema hooldushüvitise maksmist peredest, kus lapsel on diagnoositud pahaloomuline kasvaja. Edaspidi soovime rakendada hooldushüvitis ka teistele juhtumitele. Selleks oleme juba eelnõu väljatöötamiskavatsuse saatnud kooskõlastamiseks.”

Kehtiva seaduse kohaselt makstakse hüvitist alla 12-aastase lapse põetamisel kuni 14 järjestikuse päeva eest. Koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga on kavas muuta ravikindluse seadust, et raske haigusega laste vanemate hooldushüvitis oleks 14 päeva asemel 60. Samaaegselt on menetluses järgmine samm, mille alusel laieneks järgmisel aastal lapse pikaajalise haiguse puhul makstav hooldushüvitis ka teistele juhtumitele, kus lapsel on raske pikaajaline haigus.

Kommentaarid