Avaleht Koos koroonast üle MAAILMA TERVISEORGANISATSIOONI SOOVITUSED I Kuidas koroonaviiruse puhangu ajal stressiga toime tulla?
MAAILMA TERVISEORGANISATSIOONI SOOVITUSED I Kuidas koroonaviiruse puhangu ajal stressiga toime tulla?

MAAILMA TERVISEORGANISATSIOONI SOOVITUSED I Kuidas koroonaviiruse puhangu ajal stressiga toime tulla?

Kriisi ajal on loomulik, et olete kurb, segaduses, hirmunud või pahane. Abiks võib olla jutuajamine inimestega, keda te usaldate. Võtke ühendust sõprade ja sugulastega.

Heade uudiste portaal avaldab Maailma Terviseorganisatsiooni nõuanded, kuidas koroonaviiruse puhangu ajal stressiga toime tulla.

Hoolitsega oma tervise eest 

Kui peate jääma koju, hoolitsege oma tervise eest – sööge korralikult, magage, olge füüsiliselt aktiivne ja suhelge pereliikmetega ning e – posti ja telefoni teel sõprade ja sugulastega.

Ärge suruge tundeid maha

Ärge püüke oma tundeid maha suruda tubaka, alkoholi ega muude meelemürkide abil.

Koostage kava

Kui tunnete, et olete emotsionaalselt ülekoormatud, rääkige tervishoiutöötaja või nõustajaga. Koostage kava, kuhu minna ja kuidas otsida abi füüsilise ja vaimse tervise probleemide korral, kui seda peaks vaja olema.

Tehke faktid selgeks 

Tehke faktid selgeks. Koguge teavet, mis aitab teil õigesti hinnata riske, et saaksite võtta mõistlikud ettevaatusabinõud. Leidke usaldusväärne allikas, näiteks Maailma Terviseorganisatsiooni veebileht või riiklik Terviseamet.

Tarbige vähem meediat 

Et mitte liialt muretseda või ärrituda, vaadake ja kuulake vähem selliseid meediakajastusi, mis teis muret tekitavad.

Ohjake emotsioone

Kasutage oskusi, mille abil olete minevikus ebameeldivate olukordadega toime tulnud, et haiguspuhangu raskuste ajal oma emotsioone ohjata.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga