Avaleht Koos koroonast üle Kuus soovitust näohoolduseks maski kandmise ajal
Kuus soovitust näohoolduseks maski kandmise ajal

Kuus soovitust näohoolduseks maski kandmise ajal

Ida-Tallinna Keskhaigla nahahaiguste arst dr Elena Aben annab soovitusi, kuidas nägu hooldada olukorras, kui iga päev tuleb kanda maski.

1.     Pese nägu

Väljahingatava õhu soojus ja niiskus koguneb maski alla ja soodustab rasu produktsiooni ning bakterite paljunemist. Kindlasti pese nägu hommikul ja õhtul tundlikule nahale sobiva seebivaba näopuhastusgeeli või vahuga. Rasuse või probleemse naha korral eelista 2-protsendilist salitsüülhappega pesugeeli.

2.     Niisuta nahka

Efektiivsed niisutajad sisaldavad hüaluroonhapet, keramiide ja dimetikooni. Kreemita nahka kohe peale pesemist ja vähemalt 30 minutit enne maski kandmise algust.

Toote valikul arvesta nahatüübiga:

•   rasusele, probleemsele nahale, palavuse ja higistamise korral kasuta geeli

•   normaalsele või kombineeritud nahale kasuta ihupiima

•   kuivale nahale kasuta kreemi

3.     Väldi meikimist maski kandmise ajal

Soovitatav oleks piirduda silmade ja kulmude meikimisega. Maskiga kaetud nahk jätta meikimata või äärmisel vajadusel kasutada mittekomedogeenset jumestusemulsiooni. Ära unusta meigipintsleid ega -svamme regulaarselt pesta antimikroobse vahendiga, et vältida akne ägenemist ja perioraalset dermatiiti.

4.     Kaitse huuli

Kanna vaseliinipõhist salvi ainult huulepunale kohe peale näo pesemist, enne maski kandmist ja enne magamaminekut.

5.     Ära kasuta aktiivainetega hooldusvahendeid

Samuti võiksid loobuda keemilisest koorimisest, terakestega mehaanilistest koorijatest ja retinoididest. Aktiivainetega kosmeetilised vahendid, näiteks puuviljahappeid sisaldavad tooted, võivad hapras seisus nahka liigselt koormata. Kui nahaarst on retinoide sisaldava ravimi akne raviks määranud, siis peaks seda kasutama ainult öösiti.

6.     Pese maski iga päev

Maski sisse kogunev higi, rasu, kosmeetikavahendid ja muu mustus on väga hea keskkond bakterite jaoks. Vaheta maski iga kahe-kolme tunni tagant ja kasuta selle pesemiseks hüpoallergeenset pesuvahendit.