Avaleht Tervis Linnakärajad: kes toetab vaimset tervist?
Linnakärajad: kes toetab vaimset tervist?

Linnakärajad: kes toetab vaimset tervist?

Kaasamiskärajate sarja 13. üritus toimub esmaspäeval, 7. juunil kell 18 Facebooki otseülekandena. Oodatud on kõik, keda huvitavad sotsiaalvaldkond ja vaimse tervise teemad.

Pandeemia tõttu on Tartu linn hakanud süsteemsemalt tegelema vaimse tervise teemadega. Volikogu menetluses olevasse lisaeelarve eelnõusse on kavandatud täiendavalt 170 000 eurot tartlaste vaimse tervise toetamiseks. Linnakärajatel ongi seekord kõne all, mida ja kuidas linn saab teha, et tartlaste vaimne tervis oleks hoitud.

Linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski: “Elame pandeemiaajal, mis paraku on mõjutanud ka inimeste vaimset tervist. Seekordsetel linnakärajatel räägime sellest, kuidas toetada vaimset tervist riiklikul tasandil ja mida saame omavalitsusena ära teha.”

Abilinnapea Mihkel Lees lisab: “Peame vaimse tervise toetamisel olema Tartus senisest proaktiivsemad, käsitlema linnavalitsuse vaimset tervist toetavaid tegevusi süsteemselt ja pöörama teraviku ennetusele. Omavalitsus ei saa palju teha psühholoogide ja psühhiaatrite suure koormuse ja pikkade järjekordadega. Küll aga saame panustada, et inimesed eelmainitud ekspertide teenuste vajamiseni ei jõuakski. Valdav osa vaimse tervise probleeme on ennetatavad.”

Linnakärajatel esinevad volikogu sotsiaalkomisjoni ja riigikogu liige Heljo Pikhof, sotsiaalvaldkonna abilinnapea Mihkel Lees ja Peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna Kaisa Oidermaa. Kärajaid juhib Tartu linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski.

Lühiettekannetele järgneb arutelu, kus kõigil vaatajatel on võimalus sõna sekka öelda – esitada küsimusi ja avaldada arvamust. Korraldajad kutsuvad linlasi üles postitama oma mõtted ja küsimused Facebooki otse-eetri ajal ja ülekande käigus vastavad kindlasti huvitavamatele neist.