Avaleht Toitumine Löö kaasa! Tervisenõukogud kutsuvad jagama retsepte, nippe ja persoonilugusid suhkrute tarbimise vähendamiseks
Löö kaasa! Tervisenõukogud kutsuvad  jagama  retsepte, nippe ja persoonilugusid suhkrute tarbimise vähendamiseks

Löö kaasa! Tervisenõukogud kutsuvad jagama retsepte, nippe ja persoonilugusid suhkrute tarbimise vähendamiseks

suhkurLääne-Viru maavalitsus ja Harju maavalitsus kutsuvad osalema veebikogumiku „Toidupüramiidi tipp“ koostamisel, et kokku panna veebiväljaanne, millest leiab põnevaid retsepte, nutikaid soovitusi ja kasulikke kogemusi suhkrute tarbimise vähendamiseks.

Lääne-Viru maavalitsuse tervisedendaja Kaidy Aljama sõnul on oodatud erinevad retsepte koos piltidega, kus suhkrut, mett või siirupit on mõne muu koostisosaga asendatud. Kui edastatav retsept ei ole saatja enda poolt kokku pandud, siis tuleks saatmisel lisada viide allikale.

„Selleks, et teised saaksid hiljem katsetusi järele teha, võiks retseptis sisalduda lisaks kasutatud toorainete täpsetele nimetustele ja kogustele, ka valmistamise lühikirjeldus,“ selgitas Aljama.

Hea on, kui kogused tuuakse grammides (sobib ka tükkides, spl-des jne), kuid kindlasti peab olema puhastatavatel toorainetel (nagu näiteks köögiviljad) juures märkus, kas toodud kogus on esitatud puhastamata või puhastatud tooraine kohta.

Lisaks oodatakse ka inimeste kogemusi teemal, miks otsustasid muuta oma toidusedelit? Kust saad toitumise (eriti just lisatavate suhkrute) kohta infot? Kuidas kontrollida magusaisu ‒ kokkulepped, asendustegevused, traditsioonid?

Retsepte, nippe ja persoonilugusid ning pilte oodatakse hiljemalt 13. märtsiks e-posti aadressil kaidy.aljama@laane-viru.maavalitsus.ee või nele.kunder@harju.maavalitsus.ee.

Kuigi kogumiku koostamise fookuses on suhkur, siis vaadatakse toitumist tervikuna koos liikumisega, samuti annavad soovitusi Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi ning personaaltreener Sven Hõbemägi. Osalejate vahel loositakse auhindu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga