Avaleht Toitumine MAITSEV RÄNNAK VEGANIMAAILMA! Loomus andis veganikuu puhul välja tasuta retseptikogumiku
MAITSEV RÄNNAK VEGANIMAAILMA! Loomus andis veganikuu puhul välja tasuta retseptikogumiku

MAITSEV RÄNNAK VEGANIMAAILMA! Loomus andis veganikuu puhul välja tasuta retseptikogumiku

Ülemaailmse veganikuu tähistamiseks pakub loomade eestkoste organisatsioon Loomus võimalust tasuta alla laadida retseptikogumik “Maitsev rännak veganmaailma: 15 lihtsat veganretsepti”.

Retseptide autor on Loomuse vabatahtlik, blogi Spice the Spirit autor ja toitumisspetsialist Kariina Kuningas. “Tervislik taimne toit aitab meil end paremini tunda ja loob positiivse meeleolu, mistõttu pean tähtsaks jagada enda loodud retsepte ka laiema publikuga, et ka teised saaksid läbi toitumise oma terviseseisundit parendada ja elust rohkem rõõmu tunda,” rääkis ta.

Nagu pealkirigi viitab, leiab värskest retseptikogumikust 15 retsepti, mis on jõukohased nii kogenud veganikokale kui ka köögis alles esimesi katsetusi tegevale taimetoiduhuvilisele. Retseptide seast leiab midagi nii hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiks kui ka kergemaid vahepalasid. Näiteks leiab kokaraamatust juhise, kuidas valmistada täidetud bataati, vöneriga sušit ja maapähklivõiga pannkooke.

Retseptikogumik sündis koostöös mitme veganitooteid pakkuva ettevõttega. “Poodides on palju põnevaid veganitooteid, mis esialgu võivad tunduda võõrad ja isegi hirmutavad. Seetõttu oleme retseptides kasutanud poelettitelt tuttavaid tooteid, et julgustada inimesi uusi toiduaineid proovima,” selgitas Loomuse veganiprogrammi “Taimsed valikud” programmijuht Anu Tensing.

Retseptides on kasutatud tooteid Boost Yourselfilt, Bonilt, Fermencylt (end Krimchi), Numamilt, Nutvilalt, Friendly Vikingilt ja Vönerilt.