Avaleht Toitumine Milliste marjade söömine aitab võidelda väsimuse ja stressi vastu?
Milliste marjade söömine aitab võidelda väsimuse ja stressi vastu?

Milliste marjade söömine aitab võidelda väsimuse ja stressi vastu?

Ilvi Pirson, Tartus asuvas Võlumaa ilusalongis kokkukäivate figuurisõprade mentor luges üles rida marju, mida tasub praegusel koriluse tipphooajal ohtralt süüa kui ka juba hoidistena talletama hakata. Samuti annab Ilvi näpunäiteid, milline hoidistamisviis on kõige tervislikum.

Ilvi Pirson teab omast käest, et hoidistamise võimalusi on palju, kuid kõige paremini säilib marjade toiteväärtus just sügavkülmutamisel. „Samuti on sügavkülmutamine perenaisele kiireim ja lihtsaim säilitusviis, mis tagab lisaks toiteväärtuse säilimisele ka aia- ja metsasaaduste maitse ja aroomi,“ tõdeb figuurisõber.

Enne veel kui Ilvi jagab juhiseid tervislikeks hoidistamisviisideks, loetleb ta üles marjad, mida praegu tarbida ja milliseid neist on kõige energiarikkamad.

  • Murakad ja mustad sõstrad (kõige kiudainerikkamad marjad)
  • Vaarikad ja mustad sõstrad (raua sisalduse liidrid, muideks raha puudus organismis, võib olla ka juuste väljalangemise põhjuseks)
  • Kibuvitsamarjad, mustad ja punased sõstrad (kaaliumirikkad marjad)
  • Astelpajumarjad, murakad, kibuvitsamarjad, vaarikad, mustad sõstrad (magneesiumirikkad marjad)
  • Metsmaasikad, mustad sõstrad, mustikad, kibuvitsamari (kõrge c-vitamiini sisaldusega marjad)

Suure C-vitamiini sisalduse tõttu aitab marjade söömine võidelda nii väsimuse kui stressi vastu ning ära hoida või leevendada haigusi, samas tervendavaid omadusi siiski ühelegi toidule anda ei saa! Figuurisõber täpsustas siinjuures, et ennekõike seostatakse piisavas koguses marjade (aga ka puu- ja köögiviljade) söömist vähkkasvajatesse ning südame- veresoonkonnahaigustesse haigestumise riski vähendamisega.

NIPP: Tervislik hoidistamisviis on vesihoidised! Tooretele marjadele valatakse peale keedetud jahutatud vesi, suletakse purgid-pudelid ja säilitakse külmikus või keldris. Levinumalt kasutatakse vesihoidiseid rabarberi, jõhvikate ja pohlade puhul. „Keedetud moosid, mahlad, mehud, püreed, tarretised ja marmelaadid on küll maitsvad, aga paraku säilimise eesmärgil lisatakse neisse ka päris palju suhkrut,“ toonitab Ilvi.

Kommentaarid