Avaleht Tervis Peaasi.ee kutsub laupäeval vaimse tervise kohvikute päevale
Peaasi.ee kutsub laupäeval vaimse tervise kohvikute päevale

Peaasi.ee kutsub laupäeval vaimse tervise kohvikute päevale

Peaasi.ee vaimse tervise esmaabi koolituse läbinud vabatahtlikud ootavad külastajaid laupäeval kohvikutes:

  • Tallinnas Rävala pst Reval Cafes (Rävala pst 3)
  • Tartus Riia mnt Reval Cafes (Riia 4)
  • Pärnus Café XS-s (Munga 2)
  • Viljandis Rohelise Maja Kohvikus (Koidu 2)

Vaimse tervise kohvikusse on oodatud kõik inimesed, kes tunnevad, et nad soovivad jagada oma vaimse tervise muresid ja nõu küsida. Oodatud on ka inimesed, kes on mures oma lähedase vaimse tervise pärast ning soovivad seda jagada.

Kõigil võib ette tulla olukordi, kus just võõraga oma muresid jagades jõutakse parimate lahendusteni. Või vähemalt teadmiseni, et ehk on murekoorem nii raske ja vajatakse spetsialisti abi.

Vabatahtliku tunneb kohvikus ära valge T-särgi järgi, millel on kiri “Olen olemas”, et pakkuda end toetavaks kuulajaks või anda oma vaikiva kohaloluga märku, et meie ümber on alati inimesi, kes on valmis olemas olema.

Vestlusele eelnevalt registreeruda ei ole vaja. Kui keegi on enne sind vabatahtlikuga rääkimas, siis jää ootama või küsi vabatahtlikult, mis kella-ajal võiksid tagasi tulla.

Kui jutu alustamine tundub raske, siis vaimse tervise kohviku vestlusmenüü on rikkalik-leiate sealt lihtsamaid maitseid, aga ka hõrke gurmeeroogasid, et vestlust hõlpsamalt alustada.

Kohvikust saab kaasa haarata ärevuse, depressiooni ja vaimse tervise esmaabi töövihikuid.

Vestluse ajaks saab tellida tasuta teed või kohvi.

Vaimse tervise kohvikute idee sündis Tartus ning Peaasi.ee arendab ja katsetab seda Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames.
Oma murega ei pea olema üksi!

  • Rohkem infot leiab siit!