Avaleht Tervis Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris
Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris

Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris

Inimesed on sel kevadel rohkem vitamiinivaeguses kui tavaliselt. Pingelised ajad on nii ees kui selja taga ja vajatakse turgutust. Täna saab alguse Peaasi.ee vitamiinikampaania, mille raames võetakse fookusesse viis vaimse tervise vitamiini, mis aitavad tasakaalu hoida.

„Viis nädalat kestva vitamiinikuuri jooksul keskendume vaimse tervise tugevdamisele. Praegusel ebamäärasel ja pingelisel ajal on eriti oluline teadlikult midagi head teha enda ja teiste vaimse tervise toetamiseks, “ ütles Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

Viis vaimse tervise vitamiini on:

* head suhted;

* tasakaalustatud toitumine;

* puhkus ja hea uni;

* positiivsete emotsioonide kogemine;

* liikumine.

Vitamiinikuur kestab 1. märtsist 4. aprillini. Igal nädalal võetakse fookusesse üks vaimse tervise vitamiini komponentidest, antakse kõigile võimalus vaimse tervise vitamiinide taset veebis testida ning jagatakse soovitusi, kuidas vaimse tervise tasakaalu parandada.

Lisaks pakutakse välja erinevaid tegevusi, mis lähtuvad viiest vaimse tervise vitamiinist, mida saab teha tasuta ja mis on kõigile jõukohased. Üheks väljundiks on kolm korda nädalas – E, K, R kell 11 – Peaasja Facebookis toimuvad vitamiiniminutid, kus 10-15 minuti jooksul jagavad spetsialistid praktilisi nippe, kuidas vaimse tervise vitamiine manustada.

„Eesmärk on aidata teadvustada, kuidas me neile viiele vitamiinile teadlikult tähelepanu pöörates ja lihtsaid nippe kasutades oma vaimset tervist saame tugevdada ja turgutada,“ ütles Oidermaa. “Vitamiinikampaania teeb kindlasti eriliseks partnerite rohkus ja panustamine. On väga hea meel, et meie ideedega on kaasa tuldud ja et partnerid on algatanud ka omaltpoolt mitmeid tänuväärseid toetavaid tegevusi. Loodame väga, et see on kõigi jaoks tõesti üks positiivne ja tervist turgutav ettevõtmine.”

Peaasi.ee V5 vitamiinikuuri partneriteks ja kaasamõtlejateks on: Eesti Tervisekassa, Tööandjate Keskliit, Tartu linn, Tallinn linn, Tervise arengu instituut, Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Rademar, Rahva Raamat, Terviserajad, Eesti Energia, Coop, TÜ Eesti geenivaramu, TÜ, TEDxTallinn, Valge Õhupall, Teeviit, Tagasi Kooli, Heateenindus.ee, Baltic Restaurants Estonia, Transpordiamet, PÖFF, Just Film, Jazzkaar, Tallinna Keskraamatukogu, Elisa, EAS-i turismiarenduskeskus, Liikuma Kutsuv Kool/TÜ liikumislabor, PARE, Vaikuseminutid, Rohetiiger, Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur Liisi Laineste, Kene Vernik.