
Peaasi toetab noori digiharjumuste muutmisel!
Alates juunist pakub Peaasi.ee 12–26-aastastele noortele tuge oma digiharjumuste analüüsimisel ja muutmisel. Nõustamine aitab noortel mõista, kuidas nende igapäevane digitarbimine mõjutab vaimset tervist ning kuidas kujundada tervislikumaid ja teadlikumaid harjumusi.
„Digiseadmed kuuluvad meie igapäevaellu ning tihti ei märka me enam, kui palju aega ja tähelepanu need endale haaravad. Tasakaalu leidmine tähendab, et oskame tehnoloogiat kasutada teadlikumalt ja enda heaolu arvestades,” selgitas Peaasi.ee kliiniline nõustaja Mirjam Kase.
Tasakaalu leidmine tähendab, et oskame tehnoloogiat kasutada teadlikumalt ja enda heaolu arvestades.
Ülemäärast ekraaniaega on seostatud emotsioonide reguleerimise raskuste, madalama enesekontrolli, tähelepanuhäirete, vähenenud uudishimu ning raskustega sotsialiseerumisel. Samuti on täheldatud kahekordset riski depressiooni või ärevushäirete tekkeks ning suuremat vajadust psühholoogilise ja psühhiaatrilise toe järele.

„Noor saab nõustamisel esmalt hinnata oma praegust digitarbimist ning õppida märkama selle mõju enda meeleolule, unekvaliteedile ja üldisele heaolule. Seejärel toetab nõustaja noort muutuste kavandamisel. Koos arutatakse läbi, miks midagi tahetakse muuta ja koostatakse konkreetne ning jõukohane plaan. Jätkukohtumisel analüüsitakse koos, kuidas muutused on toiminud ning vajadusel kohandatakse plaani,” selgitas Mirjam Kase.
Noor saab nõustamisel esmalt hinnata oma praegust digitarbimist ning õppida märkama selle mõju enda meeleolule, unekvaliteedile ja üldisele heaolule.
Noortenõustamise käigus saab lisaks digiharjumuste muutmisele tuge ka sellistes teemades nagu enesekindlam suhtlemine, oma viha mõistmine, liikumine, parem uni, meeleolu ja ärevusega toimetulek, probleemide lahendamine, teadvelolek ning lõõgastumine. Nõustamisel saab noor ise valida, milline teema on tema jaoks hetkel kõige olulisem, et toetada oma vaimset tervist.
- Peahea nõustamisele saavad registreeruda noored üle Eesti siin.
- Nõustamine on tasuta.