Avaleht Määratlemata Pelgulinna sünnitusmaja simulaatorbeebi sai nime
Pelgulinna sünnitusmaja simulaatorbeebi sai nime

Pelgulinna sünnitusmaja simulaatorbeebi sai nime

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi konkursi tulemusel sai Pelgulinna sünnitusmaja kõrgtehnoloogiline vastsündinu-simulaator nimeks Aare.

Kuu aega kestnud konkursile laekus nimevariante 920. Väljapakutud nimede seast tegi lõpliku valiku toetusfondi ja Pelgulinna sünnitusmaja töötajatest koosnev žürii.

Toetusfondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul oli esitatud variantide seas sobilikke nimesid mitu, kuid Aare puhul võlus žüriid nime tähendus.

„Otsisime simulaatorbeebile nime, mis sobiks nii tüdrukule kui ka poisile. Aare on kasutusel küll rohkem mehenimena, kuid samas on ju teada Are-nimeline naisterahvas eestlaste lemmikseriaalist „Õnne 13“. Simulaatori puhul keskendume aga just selle nime tähendusele: iga laps on oma vanematele hindamatu aare ja suurim kingitus,“ märkis Friedemann.

Väljavalituks osutunud nime pakkuja saab kingituseks ajakirja Pere ja Kodu aastatellimuse ning Lääne-Tallinna Keskhaigla uuringupaketi „Terviseaudit“ väärtuses 360 eurot. Kuna nime esitati konkursile 15 korda, selgitati võitja loosi teel. Õnn naeratas osalejale, kel nimeks Berit C.

Simulaator Aare võimaldab arstidel-ämmaemandatel harjutada praktilisi oskusi, näiteks vastsündinule veenitee rajamist, pleuradreeni paigaldamist, samuti südametöö, vererõhu ja kehatemperatuuri mõõtmist ning palju muud. Simulaatormannekeen käitub tõetruult, imiteerides hingamist, silmade pilgutamist, suu avamist-sulgemist, käte ja jalgade liigutamist ning vastsündinu häälitsusi.