Avaleht Tervis KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Plastikakirurg dr Mart Eller: kliendid muutuvad aina julgemaks ja oma soovides konkreetsemaks
KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Plastikakirurg dr Mart Eller: kliendid muutuvad aina julgemaks ja oma soovides konkreetsemaks

KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Plastikakirurg dr Mart Eller: kliendid muutuvad aina julgemaks ja oma soovides konkreetsemaks

Raadio 2 saates “R2 Pulss” tegi saatejuht Taavi Libe intervjuu plastikakirurg dr Mart Elleriga. Dr Eller sõnas, et kliendid muutuvad aina julgemaks ning ära on hakanud kaduma valehäbi. Kliendid on muutunud oma soovides palju konkreetsemaks, julgemaks ning võrreldes varasemaga on juurde tekkinud ka rohkem meespatsiente. Kui vaadata vanuseliselt, on juurde tulnud nooremaid patsiente alates 20. eluaastast.

Koroonaaeg pani rohkem tähelepanu pöörama näopiirkonnale

Dr Eller tõdeb, et koroonaajal tehti palju veebikoosolekuid, kus nii naised kui mehed nägid end rohkem veebikaameratest, kust hakkasid silma väsimus ja kortsujooned. Seega on sagenenud see, et soovitakse midagi parandada oma näopiirkonnas.

Küll aga rõhutas ta, et rahuldavate tulemusteni jõudmine võib vahel võtta aega, päris ühe lühikese protseduuriga ei ole võimalik kõike soovitut saavutada ning ühe lõikusega 50-aastasest 20-aastast teha ei saa.

Operatsioonijärgselt peab taastuma

Dr Eller rääkis ka taastumisest pärast lõikuseid. Ta tõdes, et patsientide jaoks on sageli keeruline see, et teatud operatsioonide või protseduuride puhul peavad nad kindlasti magama selili, aga enamus inimesi ei maga selili. Kui see on raske, saab kasutada näiteks patju.

Tihti kasutatakse operatsioonijärgselt ka spetsiaalset vormivat pesu, mida tuleb kanda pikema aja jooksul – vahel lausa 6-8 nädalat.

Ilmad hakkavad soojemaks minema ning varsti saabub suvi. Libe tundis huvi, kas neil, kes on tahtnud suveks ilusaks saada, on plastikakirurgi juures käidud või mõned veel tulevad oma soovidega. Dr Eller tõdes, et praegu on nii tal kui tema kolleegidel pikad järjekorrad nii konsultatsioonidele kui protseduuridele.

Tihti lastakse operatsioone teha just suvel, sest suvi võimaldab tööst aja maha võtta ning operatsioonist taastuda. Samas soovitab ta ise seda lühikest aega pigem nautida ja kui suvi läbi, ehk alles siis mõelda operatsioonidele.

  • Kuula saadet järele siit!