Avaleht Koos koroonast üle Rahanduskomisjon toetab alates teisest päevast haigushüvitise maksmiseks raha eraldamist
Rahanduskomisjon toetab alates teisest päevast haigushüvitise maksmiseks raha eraldamist

Rahanduskomisjon toetab alates teisest päevast haigushüvitise maksmiseks raha eraldamist

Riigikogu rahanduskomisjon viis tänasel istungil  järgmise aasta riigieelarve seaduse eelnõu kolmandaks lugemiseks sisse muudatuse, mille kohaselt eraldatakse valitsuse reservfondist 2,5 miljonit eurot haigushüvitise maksmiseks alates teisest haiguspäevast, mis on lisaks haigekassa eelarvest ettenähtud 2,5 miljoni eurole. Seega on kokku haigushüvitiste maksmiseks ette nähtud tuleva aasta eelarvest 5 miljonit eurot.

„Rahanduskomisjon tegi täna ka ettepaneku sotsiaalkomisjonile, et kiirendatud korras menetleda ravikindlustuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, mis loob seadusliku aluse haigushüvitiste väljamaksmiseks,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk. Ta lisas, et muudatus aitab kaasa sellele, et inimesed ei läheks tööle haigusnähtudega, mis võib laiendada nakatumist koroonaviirusesse. Ajutine meede on haigushüvitiste maksmiseks ettenähtud tuleva aasta 1. jaanuarist kuni 30. aprillini.

Rahanduskomisjoni liige Riina Sikkut märkis: „Haigusnähtudega inimene peab kolleegide tervise huvides koju jääma ning eelarvemuudatus vähendab kojujäämise mõju igapäevasele toimetulekule.”

Valitsuse algatatud 2021. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (254 SE) kolmandaks lugemiseks saab muudatusettepanekuid esitada veel kuni 30. novembrini. Eelnõu kolmas lugemine on kavandatud täiskogu istungile 9. detsembril.