Avaleht Tervis Rahvusvaheline veganpäev toob kaasa taimetoidumessi
Rahvusvaheline veganpäev toob kaasa taimetoidumessi

Rahvusvaheline veganpäev toob kaasa taimetoidumessi

Taimetoidumess20141. novembril ehk rahvusvahelisel veganpäeval kell 11-18 toimub Tallinnas Mustika keskuses järjekorras juba neljas Taimetoidumess, mille eesmärk on tutvustada täistaimseid toite ja vegan-elustiili.

“Meil on hea meel, et Taimetoidumess on aasta aastalt meelitanud kohale aina rohkem nii osalejaid kui ka külastajaid. Sel aastal on Mustika keskuses üle 60 esitluslaua, kus pakutakse lisaks vegantoidule ka looduslikke ja loomkatsetamata kodukeemiat-kosmeetikat ning eetilisi rõivaid,” selgitas Taimetoidumessi projektijuht Annika Lepp. “Taimetoidumessi korraldusse on selgi aastal panustanud üle 40 vabatahtliku ja mess on külastajatele tasuta.”

Taimetoidumessi raames leiab Mustika keskuse Rahva Raamatus kell 14 aset vestlusring populaarsete kokaraamatute autoritega. Vestlusringist võtavad osa Sandra Vungi (“Kodused ja maitsvad taimetoidud”, “Taimsed magustoidud. Lihtsast luksuslikuni”), Loore Raav (“Toidud ainult taimedest”, “Tähtpäevad taimetoiduga”) ja Mariin Manglus (“Toortoit. Paradiisi Maitse toortoidu retseptiraamat”).

Päev enne Taimetoidumessi ehk 31. oktoobril korraldab MTÜ Loomus messi raames Tallinna Õpetajate Majas loomaõigusluse konverentsi „Loomaõiguslus akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks“. Konverentsile saab registreerida enne 27. oktoobrit aadressil info@loomus.ee. Üritus on osalejatele tasuta.

Taimetoidumessi korraldab Eesti Vegan Selts koostöös loomade eestkoste organisatsiooni Loomus, liikumise Loomade Nimel ja Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikega. Messi toetavad rahvusvahelised fondid The Vegan Society ja VegFund, Soome vegankauplus Heluna Shop, Eesti Sojaliit, interjöörikujundaja Space Productions ja Mustika keskus. Loomaõigusluse konverentsi toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga