Avaleht Tervis Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga
Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga

Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga

Eesti inimeste vähilugude kogumiskampaaniaga liitus Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

„Enamik vähiga võitlust pidavatest patsientidest otsivad abi teiste lugudest. See on üks põhjus, miks oleme kogunud ka PERH-i patsientide lugusid, et saada tagasisidet, väärtuslikku kogemuslugu, kuidas meie patsientidel läheb. Meie jaoks on oluline patsientide igakülgne toetamine: lugude jagamine ja kogumine annab selleks kahekordsed võimalused. Esiteks võimaldab see loo rääkijal ennast avada, välja rääkida oma mured, rõõmud ja ootused. Teiste inimeste lugude lugemine aga annab inimestele võimaluse kogemusest õppida, saada häid nõuandeid ja tuge,“ sõnas haigla sisuturunduse juht Stina Eilsen.

Sellistest lugudest on abi ka spetsialistidele. „Arstidele, eriti õppivatele ja noortele arstidele, aga ka kindlasti kogenud arstkonnale annavad varasemad patsientide lood paremat mõistmist, kuidas inimesed mõtlevad, mida tunnevad, missugune on ravi kulg, kuidas lootust mitte kaotada ning kuidas lohutada ja koos rõõmustada. Eesti Tervishoiu Muuseum koos partneritega teeb väga head tööd ning oleme neile hea meelega abiks,“ lisas Eilsen.

„Tänaseks on meiega oma vähikogemuse lugu – enda või lähedase oma – jaganud juba 21 inimest. Vähidiagnoos on inimestele emotsionaalselt väga raske. Oluline on, et inimene ei jääks sellega üksi. See on üks põhjusi, miks sellise kogumise oleme algatanud: et innustada muidu suhteliselt kinnist Eesti inimest rohkem rääkima ka keerulistest ja rasketest asjadest, sest sellest võib palju abi olla,“ ütles muuseumi projektijuht Taavi Kuri.

„Muuseumi jaoks on sellisel kogul tulevikus suur uurimisväärtus, seda nii ajaloolastele, antropoloogidele, sotsioloogidele, arstitudengitele kui ka arstidele. See on jäädvustus meie meditsiinisüsteemi hetkeolukorrast kogu oma hüvede ja puudustega, samas ei puudu sealt isiklikud hirmud, eelarvamused ja lootused,“ lisas Taavi Kuri.

PERH ja ETM teevad koostööd lugude kogumisel ja ka nende jagamisel: suurema arvu inimesteni jõudmiseks jagatakse lugusid nii kogumiskeskkonnas Rahvalood.ee kui ka haigla vähikeskuse lehel Onkoloogiakeskus.ee.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga