Avaleht Tervis Riik toetas miljoni euroga hooldekodude rajamist Põltsamaale
Riik toetas miljoni euroga hooldekodude rajamist Põltsamaale

Riik toetas miljoni euroga hooldekodude rajamist Põltsamaale

SA Põltsamaa Tervis sai riigilt miljon eurot kahe hooldekodu teenusüksuse rajamiseks Põltsamaale.

Riigi toel on plaanis Põltsamaale rajada kaks 30-kohalist liginullenergiahoonet. Tööde hinnanguline maksumus on 2,4 miljonit eurot, millest omaosalus 1,3 miljonit eurot. Ühe omaosalusallikana näeb vallavalitsus Lustivere hooldekodu müüki.

„Uue hooldekodu rajamise vajadus tuli päevakorda, kuna tänane Põltsamaa vallale kuuluv Lustivere hooldekodu hoone, Lustivere mõis, ei vasta terviseameti nõuetele ja vajab seal teenuse jätkamiseks väga suuri investeeringuid,” ütles vallavalitsuse arengu- ja planeerimiskonna juhataja Kristi Klaos.

Vallavalitsus plaanib hooldekodu rajamiseks algatada detailplaneeringu, kus planeeringu koostaja analüüsib eelnevalt erinevaid potentsiaalseid asukohti.

Hooldekodude ehitamist toetab riik kasvuhoonegaaside kvoodikauplemisega saadud tulust. Taotlusi menetles Riigi Tugiteenuste Keskus. Ühtekokku on plaanis 5,6 miljoni euro toel rajada Eestisse 11 uut liginullenergiahoonet. Lisaks on riik eraldanud 2,3 miljonit eurot olemasolevate hooldekodude rekonstrueerimiseks.

“Meile on oluline, et inimesed saaksid elada väärikalt ja turvaliselt kogu  elu ja see jätkuks ka siis, kui inimese elukoht on hooldekodus,” ütles sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse.

Uued teenusüksused valmivad hiljemalt 31. augustiks 2022.