Avaleht Tervis Seitsmes haigla liitus sünnitusmajade toetusfondiga
Seitsmes haigla liitus sünnitusmajade toetusfondiga

Seitsmes haigla liitus sünnitusmajade toetusfondiga

Järvamaast sai seitsmes haigla, mis liitunud Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga.

“Meil on väga hea meel, et meie väike sünnitusosakond on nüüd toetusfondi liige. Tänu neile toimub meil juba sel sügisel tasuta elustamiskoolitus. Loodame fondiga muuta iga beebi sünni meie haiglas veelgi soojemaks ja turvalisemaks,” ütles haigla ämmaemandusjuht Aiki Mäekivi.

Toetusfondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul oli Järvamaa liitumine kaalutletud otsus. “Me pole kiirustanud kõikide sünnitusosakondade fondi kutsumisega just seepärast, et alati ei saa kõigile kohe tuge pakkuda. Järvamaa haiglale tegime liitumiseks ettepaneku ise, sest meil on neile võimalus pakkuda kohe vastsündinute elustamiskoolitust,“ sõnas ta.

Fond kogus aastate jooksul Swedbanki annetuskeskkonna “Ma armastan aidata” kaudu toetusi vastsündinute elustamiskoolituste tarvis. Selle aasta maikuu lõpuks oli toetusi kogunenud nii palju, et fond sai pakkuda kõigile kuuele liitunud sünnitusosakonnale tasuta koolituse. Lisaks pakuti koolitust ühele maakonnahaiglale. Sellest tulenes otsus kutsuda veel üks sünnitusosakond toetusfondi ridadesse.

Sellel aastal on toetusfondi abil olemas Kuressaare haiglal uus vastsündinute elustamislaud, kolm uut KTG-aparaati kolmes väikses maakonnahaiglas ja seitse vastsündinute elustamiskoolitust iga haigla sünnitusosakonnas. Simulatsioonikoolitusteks vajalik uus ja innovaatiline simulaatorbeebi sai samuti poole rahastusest sünnitusmajade toetusfondi ja heategevusfondi Colonna koostööna toimunud kampaaniast.

Friedemann loodab, et tänu headele annetajatele saab toetusfond üha rohkem toetada kõiki sünnitusosakondi vajalike seadmete soetamisel ja personali koolitamisel. Järvamaa haigla ootab annetusi vastsündinute elustamislaua jaoks.