Avaleht Toitumine „Snäkikool“ tuleb taas
„Snäkikool“ tuleb taas

„Snäkikool“ tuleb taas

14. märtsil saab Tallinna Südalinna koolis avalöögi üleriigiline kooliõpilastele suunatud toitumiskampaania „Snäkikool“, mille eesmärk on õpetada lastele tervisliku toitumise põhitõdesid ning regulaarsete söögikordade ja vahepalade olulisust.

15. maini ligi 40 koolis toimuvates „Snäkikooli“ tundides tutvustatakse lastele lihtsaid nippe, mille abil teha tervislikke toiduvalikuid. Lisaks saavad lapsed degusteerida tervislikke ja maitsvaid suupisteid, nagu külmkuivatatud köögi- ja puuvilju, mis on täisväärtuslikuks alternatiiviks suhkru- ja rasvarikastele snäkkidele.

Kampaania koordinaatori ja sertifitseeritud toitumisnõustaja Kädi-Liis Sepa sõnul näitas eelmisel aastal esmakordselt korraldatud algatuse tagasiside, et laste toiduvalik ei anna neile piisavalt toitaineid ning nad haaravad liiga tihti poest ostetud ebatervislike suupistete järele, millest ei saa piisavalt vajalikku energiat aktiivseks koolipäevaks.

„Selleks, et muuta hoiakuid ja suunata suurema hulga laste valikuid tervislikumale teele, ühendasime jõud Eesti ühe suurima koolitoitlustaja ja -puhvetite operaatoriga Daily, kelle koolikohvikud järgivad tervisliku koolipuhveti põhimõtteid. See tähendab, et toiduvalikus on erinevate puu- ja köögiviljade kõrval esikohal smuutid, pähklisegud, salatid ja teised tervislikud toidud,“ rääkis Sepp.

53 Eesti koolis Daily koolisööklaid opereeriva Baltic Restaurants Estonia müügi- ja turundusjuhi Tiiu Endriksoni sõnul on ettevõte teinud suuri pingutusi, et suunata koolilapsi tegema toitumisvalikud, mis tagavad parema enesetunde nii koolipäeva jooksul kui ka pikemas perspektiivis.

„Koolipuhvetitele pakuvad tugevat konkurentsi koolidesse paigutatud müügiautomaadid ja läheduses asuvad kauplused, kust vähem tervisliku snäki lihtsalt kätte saab,“ rääkis Endrikson.

„Snäkikooli“ harivad tunnid lõppevad haarava võistlusmänguga, mille tulemusel võidab suurima punktiskoori saavutanud osaleja kastitäie tervislikke vahepalasid. Iga kooli parim asub konkureerima koolidevahelises punktiarvestuses, millest suurima punktisumma saavutanud õpilane pälvib tiitli Eesti Snäkimeister 2019.

Valitud koolides jagab õpilastele oma kogemust Snäkimeister 2018, Tallinna Südalinna kooli õpilane Eliise Siimann ja omas vanuseklassis neidude 10 km jooksu maailmarekordi omanik Luna-Aleksandra Lagoda, kes samuti oma toiduvalikutes „Snäkikoolist“ inspiratsiooni on saanud.

„Snäkikooli“ materjalid on koostatud koostöös Eesti Toitumisnõustajate Ühinguga.

Kommentaarid