Avaleht Tervis Taimeravi saladusi avab Metsamoorina tuntud Irje Karjus
Taimeravi saladusi avab Metsamoorina tuntud Irje Karjus

Taimeravi saladusi avab Metsamoorina tuntud Irje Karjus

3. detsembril toimub Kadaka Konverentside koolitussarjas “Tervise teerajad” kuu esimene koolitus, kus taimetark Irje Karjus avab isiksuspõhise taimeravi maailma.

Koolitusel “Isiksuspõhine taimeravi ehk taimede sõnumid” tehakse tutvust ravimtaimede maailmaga. Selgust saab, kuidas ravitseda ennast ja oma peret, võttes seejuures arvesse igaühe isikupära. Isikliku ravimtaime ja taimekoosluse leidmisel räägitakse nii sünnielemendist ja kuupäevast kui ka probleemi olemusest. Nii räägitakse, milliseid taimerohte peaks kasutama ning miks ja kuidas üldse toimivad ravimtaimed.

Irje Karjus õpetab taimekunsti ja sellega seotud õppeaineid oma koolis Herbaticum. Eluaegse ettevõtjana pani Irje suure kirega aluse Eesti esimesele turismikülale Metsamoori Perepargile ning 100% eestimaisel toorainel põhinevale loodustoodete ettevõttele Tervise Kodu. Ta on olnud seotud veel mitmete ettevõtmistega ning on 13 taimemaailma ja inimloomuse energeetikat selgitava raamatu autoriks.

Irje hariduskäik on olnud mitmekesine: ta on õppinud nii keeleteadust ja folkloori, näitejuhtimist kui ka maaelu arengut ülikoolides Eestis ja Iirimaal ning täiendanud ennast Ameerikas, Rootsis, Saksamaal ja Soomes, mh ka Tampere Homöopaatia Akadeemias. Oma tegevustes väärtustab Irje koostööna sündinud inimese ja grupi loomisjõudu ning innnovaatilist lähenemist ettevõtlusele vaimu, hinge ja ego sünergias.