Avaleht Toitumine Tallinki reisilaevadel saab nautida Eesti tippkoka Peeter Piheli hurmavaid roogi
Tallinki reisilaevadel saab nautida Eesti tippkoka Peeter Piheli hurmavaid roogi

Tallinki reisilaevadel saab nautida Eesti tippkoka Peeter Piheli hurmavaid roogi

Foto: Anu Hammer

Septembri keskpaigast avaneb Tallinki reisijatel esmakordselt võimalus nautida ettevõtte laevade pardal Eesti tippkoka poolt kokku pandud menüüd. Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud ehteestlaslikest maitsetest koosnev menüü, mille koostab tippkokk Peeter Pihel, teeb sügava kummarduse Eesti riigile, metsale ja loodusele ning siin elavatele inimestele.

Peeter Piheli viiekäigulise tavamenüü ja kolmekäigulise veganitele mõeldud menüü läbivaks jooneks on lokaalsus – kokku on viidud kohalik tooraine ning põliste eestlaste traditsioonilised toiduvalmistamise tehnikad.

“Tahtsin menüüs aukohale tõsta kvaliteetse kodumaise tooraine ning märgilised toidud, mis eestlasi viimase saja aasta jooksul saatnud on, et ka Tallinki kliendid nii lähematest kui kaugematest riikidest Eesti maitsetes meeldivalt üllatuksid, nii nagu seda said teha meie külalised Euroopast eesistumise ajal,” sõnas Pihel, kes kandis peakokamütsi ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise õhtusöökidel.

Tahtsin, et ka Tallinki kliendid nii lähematest kui kaugematest riikidest Eesti maitsetes meeldivalt üllatuksid, nii nagu seda said teha meie külalised Euroopast eesistumise ajal.

Piheli sõnul on jõujooned Tallinki laevade Nordic menüül ja ELi eesistumise menüül sarnased – oluline on kasutada kohalike väiketootjate toorainet ja võimalikult palju looduses kasvavaid metsataimi- ja ürte ning pakkuda traditsioonilisi Eesti roogasid uues võtmes.

“Olen veendumusel, et toit peab muutuma koos ajaga – nii leiab menüüst küll mannavahtu, mis ei ole aga sugugi seesama, mida oleme harjunud sööma koolisööklas. Tummisema maitse saavutamiseks on magustoidus kasutatud lisaks nisumannale ka tatramannat ning selle sametine ja õhuline tekstuur on saavutatud šifoonpudeli abil,” lisas Pihel.

Toit peab muutuma koos ajaga.

Taimetoiduarmastajatele ja veganitele on tavamenüü baasil loodud ka spetsiaalne kolmekäiguline menüü, kus liha ja kala asendavad Eestis kasvanud juurikad ja metsataimed nagu mustjuur, maapirn ja käharkapsas.

“Kuigi erinevate Soome ja Rootsi tippkokkadega oleme juba ka varasemalt koostööd teinud, on Peeter esimene Eesti tippkokk, kellega koostööd teeme ja kelle kulinaarse loomingu tutvustamisele omalt poolt kaasa aitame. Läänemerel maitseelamuste pakkumise liidrina oli meile tähtis vabariigi sajanda sünnipäeva puhul minna koos klientidega Eesti ajalooretkele ja pakkuda traditsioonilisi maitseid uues võtmes. Peeter on kõige õigem inimene seda retke juhtima ja seetõttu usaldasime teda uue isamaalise menüü loomisel sajaprotsendiliselt,” sõnas Tallink Grupi toitlustusjuht Külli Joakit.

Peeter Piheli Nordic menüüd on võimalik nautida alates 19. septembrist Tallinn-Stockholm ja Helsingi-Stockholmi laevade fine dining restoranides Tallink Gourmet ja Bon Vivant.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga