Avaleht Toitumine Gurmaanidele Tallinna Tai restoran tähistab Aasia uute alguste päeva erimenüüga
Tallinna Tai restoran tähistab Aasia uute alguste päeva erimenüüga

Tallinna Tai restoran tähistab Aasia uute alguste päeva erimenüüga

8. augustil tähistatakse Aasia riikides õnnelikku päeva, sest number kaheksa on Aasias õnne, rikkuse, uute alguste ja edukuse sümboliks.

„Täna vastu võetud otsuseid ja projekte saadab soosing, olgu selleks mõne olulise lepingu allkirjastamine, uute inimestega tutvumine või hobiga alustamine,“ ütleb Tallinna vanalinnas asuva Tai restorani Nok Nok peakokk Khampan Pukdangpan. „Tais leiab ainult väga rikaste või poliitikas tegutsevate inimeste auto numbrimärgist kaheksaid. Samuti usutakse, et kui sinu ettevõtte telefoni- või majanumbris on sees kaheksa, võtavad kliendid sinuga rohkem ühendust kui muidu.“

8.-15. augustini saab restoranis mekkida erimenüüd. „Menüü koosneb vaid traditsioonilistest Tai roogadest, mis on valmistatud kohalikust toorainest ja vürtsidest. Toiduainete värskuse tõttu tarnime kala ja köögiviljad Eestist, väga palju toorainet jõuab meie restorani aga ka Taist,“ selgitas Pukdangpan.

Lisaks on Tai koka südameasjaks tutvustada eestlastele tailaste kultuuri ja ajalugu. „Tai tähtpäevi peetakse Eestiga võrreldes erinevatel aegadel ja neid saadavad põnevad traditsioonid. Uue aasta võtame vastu aprillis Songkrani festivaliga ehk veepritsimisega, mis kõige kuumemal ajal Tais inimestele vajalikku jahutust toob. Veepritsimisel arvatakse Tais olevat ka puhastav mõju. Oluline tähtpäev on Loy Kra Thongi ehk vee ja valguse festival, mida peetakse täiskuu ajal novembris,“ rääkis Pukdangpan.