Avaleht Toitumine Täna algas toitumiskampaania „Snäkikool“
Täna algas toitumiskampaania „Snäkikool“

Täna algas toitumiskampaania „Snäkikool“

Täna algab üleriigiline kooliõpilastele suunatud toitumiskampaania „Snäkikool“, mille eesmärgiks on õpetada lastele tervisliku toitumise põhitõdesid ning regulaarsete söögikordade ja vahepalade olulisust.

3. aprillist kuni 5. maini ligi viiekümnes koolis toimuvates „Snäkikooli“ tundides tutvustatakse lastele lihtsat snäkikella, mis aitab paremini toidukordi ja vahepalasid planeerida. Lisaks toitumissoovitustele saavad lapsed degusteerida tervislikke ja maitsvaid külmkuivatatud köögi- ja puuvilju, mis on täisväärtuslikuks alternatiiviks suhkru- ja rasvarikastele snäkkidele.

Kampaania koordinaatori ja sertifitseeritud toitumisnõustaja Ellyt Talve sõnul liialdavad tänapäeva lapsed tihti magusaga ning söövad vahepalaks näiteks krõpse, küpsiseid ja saiakesi, mis kipuvad kahjuks kiiretel päevadel ka söögikordi asendama.

„Tervema tuleviku nimel ühendasime jõud Eesti ühe suurima koolitoitlustaja ja -puhvetite operaatoriga Daily, kelle koolikohvikud järgivad juba mitu aastat tervisliku koolipuhveti põhimõtteid. See tähendab, et toiduvalikus on lisaks erinevatele puu- ja köögiviljadele esikohal smuutid, pähklisegud, salatid ja teised tervislikud toidud,“ rääkis Talv.

Koordinaatori sõnul on toitumiskampaania eesmärgiks õpetada koolilastele täisväärtuslike ja tervislike toiduvalikute vajalikkust ning selgitada liigse suhkrutarbimise tagajärgi. Kampaaniasse on kaasatud ka Kristel Aaslaid ja Helena Adamson ning teised sotsiaalmeediakuulsused ja toidublogijad.

Koolides toimuvad „Snäkikooli“ harivad tunnid lõppevad Kahoot võistlusmänguga, mille suurima punktiskooriga lõpetanud osalejad pääsevad Eesti Snäkimeister 2018 poolfinaali.

„Eesti Toidumessi – Sööma! raames pannakse Tallinna Lauluväljakul 5. mail kell 12.00 Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja pääsukeselaval proovile noorte maitsemeeled erinevate tervislike suupistetega, mille koostisosad tuleb ära arvata. Valikus on külmkuivatatud puu- ja juurviljad ning põnevamatest kooslustest näiteks kartul šokolaadis või okra maitserohelisega. Ebaharilikud maitsekombinatsioonid muudavad arvamist pisut keerulisemaks ja põnevamaks,“ selgitas Talv.

10 parimat noort toidutundjat pääsevad Eesti snäkkimise meistrivõistluste finaali, mis toimub poolfinaaliga samas kohas ja päeval kell 15.30.

Eesti Snäkimeister 2018 finaalis pannakse proovile õpilaste toitumisalased teadmised ning sensoorsed võimed.

Kampaania materjalid on koostatud koostöös Eesti Toitumisnõustajate Ühinguga.

Vaata ka kampaania ametlikku veebilehte SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga