Avaleht Koos koroonast üle Täna kell 15! Sotsiaalkomisjon käsitleb avalikul istungil probleeme COVID-19 isikukaitsevahendite kasutamisel
Täna kell 15! Sotsiaalkomisjon käsitleb avalikul istungil probleeme COVID-19 isikukaitsevahendite kasutamisel

Täna kell 15! Sotsiaalkomisjon käsitleb avalikul istungil probleeme COVID-19 isikukaitsevahendite kasutamisel

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab tänase istungi avalikus osas COVID-19 haigust ennetavat käitumist ja isikukaitsevahendite kasutamist. Istung tõlgitakse viipekeelde.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka ütles, et viimasel ajal on viiruse tõrje ja kaitsevahendite kasutamise ja kasulikkuse kohta kõlanud palju vastakaid sõnumeid. „Seetõttu on ka inimestel keeruline otsustada, millistest allikatest lähtuda. Ja see on vaieldamatult probleem. Soovime avalikul istungil selgust ja ülevaadet reeglitest, kuidas isikukaitsevahendeid õigesti kasutada, kuidas riik ise käitub ja soovitab teistel käituda, et me ei satuks uuesti tervisekriisi,“ rääkis Kotka.

Istungile on kutsutud riigikantselei strateegiabüroo direktor Henry Kattago, terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma ja nakkushaiguste osakonna nõunik Irina Dontšenko ning sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Sille Pihlak.

Avalik virtuaalne istung algab kell 15 ja on jälgitav veebist.