Avaleht Määratlemata Tartu aasta terviseedendaja on Lõuna päästekeskus
Tartu aasta terviseedendaja on Lõuna päästekeskus

Tartu aasta terviseedendaja on Lõuna päästekeskus

Tänasel Tartu linna XVI tervisekonverentsil “Enesega läbisaamise kunst” kuulutati välja linna aasta terviseedendaja, kelleks on päästeameti Lõuna päästekeskus.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on Lõuna päästekeskus olnud aastaid linna hea partner ennetustöös. „Lõuna päästekeskuse ohutusvaldkonna koolitused haridusasutustes on aidanud aastate jooksul arendada õpilaste toimetulekuoskusi kriitilistes situatsioonides. On tänuväärne, et päästjad leiavad lisaks ohuolukordade lahendamisele aega ennetustööks ja tartlaste teadlikkuse tõstmiseks,“ ütles Lees. Ennetustöö valdkonnas tõstab linn esile Taavi Siilbeki ja Riivo Mölteri tegevust.

Linn oli Päästekeskuse koostööpartner tuleohutusprojektis, mille raames paigaldati kodudesse suitsuandureid ja tehti korda mitmete kodude elektri- või küttesüsteemid. Kodude tuleohutuks muutmisel kuulub Tartu linna eriline tänu Arvi Uustalule ja Jüri Hrabovile.

Tänu päästeameti järjepidevale ennetus- ja sekkumistegevusele on vähenenud uppumis- ja tulesurmade arv Eestis ning suurenenud inimeste toimetulek ohuolukorras hakkama saamiseks.