Avaleht Tervis TERVES KEHAS TERVE VAIM ehk Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ootab lapsi tervisenädalale
TERVES KEHAS TERVE VAIM ehk Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ootab lapsi tervisenädalale

TERVES KEHAS TERVE VAIM ehk Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ootab lapsi tervisenädalale

kehasvaim-a3Suvine koolivaheaeg algab lõbusa ja põneva terviseprogrammiga, kus viie päeva jooksul saab õppida koka juhendamisel maitsvate söökide valmistamist, proovida aerusurfi, külastada seiklusparki ja teha palju muudki põnevat.

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ootab 12–14-aastaseid noori osalema 8.–12. juunil toimuvale tervisenädalale „Terves kehas terve vaim“, kus fookuses on aktiivsed tegevused ning tervislik toitumine. Tervisenädala programmiga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel.
Nädala jooksul õpitakse iga päev koka juhendamisel lõunasöökide valmistamist Kalamaja Kokaklubis. Juba esimesel päeval saab tervisenädalal osaleja valmistada endale tervisliku ja isuäratava burgeri. Muuhulgas on kavas teha tutvust Itaalia köögiga, õppida tegema sushiʼt ning osa saab võtta ühest mõnusast ja hubasest grill-piknikust. Toiduvalmistamise juures räägitakse ka toiduainete päritolust ja sellest, miks on oluline osata ise süüa valmistada ning miks teha süüa just kohalikust hooajalisest toorainest.

Põnevust pakuvad nädala vältel erinevad sportlikud ja aktiivsed tegevused. Nii näitab endine korvpallur Howard Frier, milliseid kaasahaaravaid mänge saab mängida korvpalliga, külastatakse üheskoos Eesti Tervishoiumuuseumi ning Ökoskautide eestvedamisel toimub orienteerumismäng vanalinnas. Neljapäeval saab Pirita rannas proovida populaarsust koguvat aerusurfi. Tervisenädal päädib Nõmme Seikluspargi külastamisega, kus muuhulgas toimub nädala pidulik lõpetamine.

Noorte tervisenädala peakorraldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ning see toimub ameti poolt ellukutsutud „Noorte terviseteadlikkust ja -käitumist edendava programmi“ raames. Projekti koostööpartneriteks on Tatar & Chilli Catering, Ökoskaudid, Nõmme Seikluspark, Tallinna mobiilsed noorsootöötajad, Eesti Tervishoiumuuseum, Elamusgolf, T4G ja Pirita Surfiklubi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga