Avaleht Tervis TERVIS TÄHELEPANU KESKPUNKTIS! Täna mõõdetakse Selverites veresuhkrut tasuta!
TERVIS TÄHELEPANU KESKPUNKTIS! Täna mõõdetakse Selverites veresuhkrut tasuta!

TERVIS TÄHELEPANU KESKPUNKTIS! Täna mõõdetakse Selverites veresuhkrut tasuta!

485480_90049392Ülemaailmse diabeedipäeva puhul saab üle Eesti Selverites mõõta tasuta veresuhkrut.

Iga teine diabeedihaige ei tea, et tal on diabeet. Selleks, et tõsisele haigusele tähelepanu pöörata, saab täna Selverites üle Eesti tasuta mõõta veresuhkrut, avaldas Eesti Diabeediliit. Reedese diabeedipäeva fookuses on tänavu tervislik toitumine.

“Diabeeti haigestunute arv kasvab kogu maailmas ja nii ka Eestis. Teist tüüpi diabeet on haigus, mille puhul ei pruugi alguses iseloomulikke sümptomeid esineda, nii ei tea umbes pooled diabeetikutest, et neil see haigus on. Samal ajal võib kõrge veresuhkur kahjustada südant ja veresooni, silmi, neerusid, närve, hambaid, samuti on diabeetikutel kõrgem risk infektsioonide tekkeks. Varakult avastades on võimalik haigust kontrolli all hoida ning tõsiseid tervisekahjustusi vältida,” selgitas Eesti Diabeediliidu juhataja Ulvi Tammer-Jäätes.

Üks viis, kuidas diabeeti haigestumist varakult avastada, on veresuhkru mõõtmine. „Eriti peaks veresuhkru taset mõõtma kõik tüsedad inimesed, kel vanust üle 40. Samuti võiks veresuhkru vastu huvi tunda need, kel mureks kõrge vererõhk või kõrge kolesterool. Oluline on pärilikkus – risk on suurem inimestel, kelle suguvõsas on esinenud diabeeti. Veresuhkru taset tasub jälgida ka naistel, kellel on esinenud rasedusaegne diabeet,“ sõnas Tammer-Jäätes.

Eelmisel aastal käis diabeedipäeval veresuhkrut mõõtmas 1799 inimest, sealhulgas ka 32 last. Noorim osaleja oli kaheaastane ja vanim 95-aastane.

Normist kõrgem veresuhkur avastati mullu viiel protsendil kontrollitutest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga