Avaleht Tervis “Tervise teerajad” tutvustab nii tervisliku toidu kasvatamist kui ka stressijuhtimist
“Tervise teerajad” tutvustab nii tervisliku toidu kasvatamist kui ka stressijuhtimist

“Tervise teerajad” tutvustab nii tervisliku toidu kasvatamist kui ka stressijuhtimist

Sarja “Tervise teerajad” maikuu programm algab kahe veebikoolitusega, kus 4. mail avab aednik Liina Järviste kasvuhoone rajamise tarkusi ning 5. mail selgitab stressi olemust ja selle juhtimise viise psühholoog Triin Möldre.

4. mai virtuaalses õpitoas “Kasvuhoone ABC” tuleb juttu looduspärasest aiapidamisest, permakultuurist ja kasvuhoone kavandamisest. Kogenud aednik Liina Järviste aitab alustavatel aiapidajatel langetada teadlikke ja kaalutletud otsuseid nii kasvumaja ehitusviisiks kui ka mitmekesise saagi saamiseks. Mõisamaa ökokeskuse ja kogukonna Väike Jalajälg aednikuna on Liinal pikk erialane kogemus, osates jagada ka nõuandeid ise mulla kasvatamiseks ja kompostisüsteemi rajamiseks.

Veebiseminaris “Kuidas keerulises olukorrast stressiga toime tulla ja jääda positiivseks?” avab 5. mail stressi olemust ja käsitlusi psühholoog ja nõustaja Triin Möldre. Ajal, mil stress on muutunud aina rohkematel inimestel krooniliseks, on vaja osata märgata, millal muutub individuaalsel tasandil stress liiga suureks ja hakkab tervist kahjustama. Koos õpitakse praktilisi stressijuhtimise viise, mis aitavad toime tulla pikaajalise stressiga.