Avaleht Tervis Testi oma stressi terve Eesti stressitestil!
Testi oma stressi terve Eesti stressitestil!

Testi oma stressi terve Eesti stressitestil!

Testi oma stressi terve Eesti stressitestil!Alates eilsest on kõik Eesti elanikud oodatud osalema terve Eesti stressitestil, mis annab esmase hinnangu inimese stressitasemele ja oskustele sellega toime tulla.

Testi saab täita Delfi erilehel aadressil stress.delfi.ee. Küsimustik koosneb 20 küsimusest ehk esimese ülevaate oma stressitasemest saab vaid mõne minutiga. Ühtlasi koondatakse testikampaania jooksul lehele teavet stressi ja sellega toime tulemise võimaluste kohta.

Stressitestikampaania kestab kuu aega ja interaktiivselt kaardilt saab näha Eesti kõige stressivaesemaid ja –rohkemaid piirkondi. Tartu Ülikooli Kliinikumi Närvikliiniku neuroloogi, vanemarst-õppejõu dr. Mark Braschinsky sõnul on stress Eestis ülilevinud, kuid sageli alahinnatud häire.

“Stress tundub tänapäeval nii tavaline, et sellele ja sellega toimetulemisele pööratakse teenimatult vähe tähelepanu. Tegutsema hakatakse alles siis, kui stress on viinud mõne tõsisema haiguseni, kuid ravima peaks juba sümpomit, mitte tagajärge,” ütles dr. Braschinsky. “Terve Eesti stressitest on käepärane ja mugav vahend testimaks oma stressitaset. Vajadusel on mõistlik ka konsulteerida arstiga.”

Kõnealune test sai alguse Ungaris ning sarnane kampaania on edukalt läbi viidud ka Lätis ja Leedus, kus see aitas stressile tavapärasest enam tähelepanu tõmmata ning andis seeläbi panuse elanikkonna üldise stressi vähendamiseks.

Niisiis on testikampaania laiem eesmärk tõsta inimeste teadlikkust, et nad tunneksid stressi paremini ära ja oskaks sellega edukamalt toime tulla. Oluline on, et inimeste elus oleks piisavalt puhkust, liikumist ja mineraale.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga